Home / Aktualności / Wyższy poziom szkolenia – UNIA podpisała umowę z Polish Soccer Skills

Wyższy poziom szkolenia – UNIA podpisała umowę z Polish Soccer Skills

Zgodnie z założeniami jakie przyjęliśmy budując nową Unię chcemy, aby akademia piłkarska była solidnym fundamentem silnego zespołu seniorów. W związku z tym, 11 maja w Warszawie na Stadionie Narodowym, podpisaliśmy umowę z Polish Soccer Skills, dzięki której będziemy mogli wprowadzić szkolenie młodych piłkarzy na wyższy poziom.

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa o kolejnym kroku w działalności naszej akademii piłkarskiej. Kiedy 3 lata temu zaczęliśmy tworzyć pierwsze grupy młodzieżowe, nie spodziewaliśmy się, że tak wielu z Was nam zaufa. Dziś tworzymy wielką piłkarską rodzinę Unii, w której szkoli się ponad 300 dzieci z miasta i okolic. Pokazuje to jak wielki potencjał drzemie w naszym mieście, a nam daję ogromną motywację do dalszych działań. Kiedy wszyscy kibice żyją wspaniałą postawą pierwszego zespołu w tegorocznych rozgrywkach, my ciągle staramy się podnosić jakość szkolenia w naszym klubie. Dlatego, 11 maja podpisaliśmy w Warszawie umowę z Polish Soccer Skills. Jest to specjalny system szkolenia dzieci i młodzieży, coraz popularniejszy w całej Europie. Idea projektu zrodziła się ponad 10 lat temu w Hiszpanii, gdzie została stworzona przy współpracy z Hiszpańskim związkiem piłkarskim. Aktualnym dyrektorem sportowym projektu jest Antonio Barea, człowiek szkolący hiszpańskich trenerów, który te wzorce stara się zaszczepić w Polsce.

– Nasza współpraca ze Skillsami polegać będzie na szkoleniu trenerów klubu Unia Skierniewice, wdrażaniu ich w system szkolenia opracowany przez uznanych trenerów, a także nieustanne monitorowanie postępów młodych piłkarzy – informuje prezes Unii Sebastian Pazurek. – Jesteśmy przekonani, że taka współpraca przyniesie wymierne korzyści i już za kilka lat będziemy mogli cieszyć się z sukcesów piłkarzy wychowanych w Skierniewickiej Unii.

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …