Home / Aktualności / Unia z mistrzostwem i awansem do 3. Ligi!

Unia z mistrzostwem i awansem do 3. Ligi!

Stało się! W sobotę (26.05) piłkarze Unii Skierniewice, zwycięstwem 5:0 z Włókniarzem Zelów, na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie długo oczekiwany awans do trzeciej ligi. Po meczu drużyna świętowała wraz z kibicami i władzami miasta.

Sen wszystkich kibiców i sympatyków skierniewickiej Unii się spełnił. Drużyna prowadzona przez trenera Rafała Smalca w minioną sobotę postawiła kropkę nad „i” i zagwarantowała sobie mistrzostwo czwartej ligi oraz jesienny start w trzeciej lidze! Skierniewiczanie przez cały sezon prezentowali równy poziom, gwarantując nam skuteczne i efektowne zwycięstwa. Ostatecznie na cztery kolejki przed końcem uzbierali 81 oczek, notując 26 zwycięstw, 3 remisy i tylko jedną porażkę w 30 rozegranych spotkaniach. Jak wielka była różnica klas między Unią, a resztą stawki mogą świadczyć różnice punktowe w ligowej tabeli. Na ten moment skierniewiczanie wyprzedzają drugą w tabeli Wartę Działoszyn, aż o 16 punktów i udowodnili, że konsekwentna praca na treningach oraz znakomita atmosfera w zespole to prawdziwy klucz sukcesu.

„Manita” z Włókniarzem

Zanim wszystko było jasne, skierniewiczanie musieli zrobić ostatni krok w drodze do awansu i przynajmniej zremisować mecz z szóstym w ligowej tabeli – Włókniarzem Zelów. Jak się okazało unici wykonali zadanie z nawiązką. Mecz już w pierwszych sekundach ułożył się znakomicie dla naszych piłkarzy. W pierwszej akcji sędzia podyktował zasłużoną jedenastkę, którą na bramkę zamienił etatowy strzelec z „11” metra – Kamil Łojszczyk. Chwilę później goście otrzymali czerwoną kartkę, a sytuacja na boisku zrobiła się jeszcze bardziej komfortowa. Unici „poczuli krew” i unoszeni dopingiem licznie przybyłych kibiców przy ul. Pomologicznej, rzucili się na przyjezdnych z kolejnymi atakami. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 20 minucie kapitalną akcją popisał się Adrian Budka, który bez większych problemów minął kilku obrońców Włókniarza i dośrodkował wprost na głowę Kamila Sabiłło. Ten strzelił swojego 30 gola w obecnych rozgrywkach. Tuż przed przerwą wynik na 3:0 podwyższył Patryk Pomianowski, który kąśliwym strzałem pokonał bezradnego bramkarza gości. Unia nie zwalniała tempa, a po przerwie kibice oglądali mistrzowską grę swoich ulubieńców. Już w pierwszej minucie drugiej połowy do siatki trafił Tomek Kolus, który wykorzystał genialne zagranie Kamila Sabiłło i wpakował piłkę do pustej bramki. W 65 minucie kolejny raz w tym meczu błysnął Kamil Łojszczyk, który ośmieszył defensywę i bramkarza rywali i ustalił wynik spotkania na 5:0. Ostatnie minuty meczu to w zasadzie wyczekiwanie na końcowy gwizdek i cieszenie się grą.

„Feta” przy ul. Pomologicznej

Na koniec wszyscy piłkarze rozpoczęli wielkie świętowanie wraz z kibicami. Były szampany, okolicznościowe koszulki z napisem – „Awans jest nasz – 3 Liga” oraz gratulacje od władz miasta. – To historyczny dzień dla klubu i Skierniewic. Zrobiliście coś, na co czekaliśmy od dawna. Teraz trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w trzeciej lidze. Szacunek Panowie!- powiedział składając gratulacje prezydent Krzysztof Jażdżyk. Spotkanie z wysokości trybun oglądał także wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Dariusz Klimczak. Na koniec piłkarze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i udali się do szatni, gdzie odbyło się wielkie świętowanie. To jednak nie koniec zabawy z Unią. Jak usłyszeliśmy od władz klubu, wielka feta planowana jest na 8 czerwca, kiedy to odbędzie się ostatni w tym sezonie mecz przy ul. Pomologicznej z KS Kutno. Po ostatnim gwizdku klub zapowiada zabawę do białego rana i świętowanie awansu.

Cztery mecze do końca sezonu

Unia ma jeszcze do rozegrania cztery spotkania. Poza wspomnianym meczem z KS Kutno, już w najbliższą środę (30.05) udadzą się do Opoczna na mecz z Ceramiką. Następnie w sobotę, 2 czerwca podejmie Omegę Kleszczów, a w ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z LKS Kwiatkowice. Jesienią natomiast unici jako beniaminek będą rywalizowali w trzeciej lidze!

Zapraszamy na stadion na ostatnie mecze pierwszego zespołu i podziękujmy mistrzom za wspaniały sezon.

#WszyscyNaUnie

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …