Home / Aktualności / Dopełniamy formalności! Ceramika – UNIA

Dopełniamy formalności! Ceramika – UNIA

W środę, 30 maja nasi świeżo upieczeni mistrzowie udadzą się do Opoczna na kolejny mecz w ramach rozgrywek IV ligi z tamtejszą Ceramiką. Jesteśmy przekonani, że piłkarze mimo wywalczonego tytułu potwierdzą swoją dominację i wrócą do Skierniewic z kolejnymi trzema oczkami. 

Przed zawodnikami trenera Rafała Smalca ostatnie cztery spotkania w ramach rozgrywek IV ligi. Pierwsze rozegrają już w najbliższą środę (30.05) z czternastą w ligowej tabeli Ceramiką. Jesienią skierniewiczanie przy ul. Pomologicznej, rozbili ekipę z Opoczna 5:0 po bramkach: dwóch Kamila Sabiłło oraz po jednej Kamila Łojszczyka, Tomka Kolusa i Szymona Kiwały. Jak podkreślił trener unitów w wywiadzie do Głosu Skierniewic i  Okolic zespół w ostatnich kolejkach nie odpuści, a szansę dostaną dotychczasowi rezerwowi. – Dalej będziemy grać z zaangażowaniem, a szansę dostaną zmiennicy, o i le na treningach potwierdzą, że na to zasługują. 

Trener wypowiedział się także na temat wywalczonego awansu – Sobotnia wygrana była zwieńczeniem bardzo dobrego sezonu, w którym zespół praktycznie nie miał kryzysu. Byliśmy zdecydowanie najlepsi. Ligę wygraliśmy zespołowością. W lipcu postawiliśmy sobie cel do którego zdecydowanie dążyliśmy. Tych kilkunastu chłopaków to drużyna przez wielkie „D” – ocenił trener mistrzów IV ligi.

Kolejne mecze odbędą się przy ul. Pomologicznej, gdzie kibice będą mogli podziękować swoim ulubieńcom za znakomitą postawę w całych rozgrywkach. W sobotę (2.06) o godz. 15:00 do Skierniewic przyjedzie Omega Kleszczów. Tydzień później w piątek na Pomologicznej zagra KS Kutno, a po końcowym gwizdku planowana jest wspólna feta z piłkarzami.  Przygodę w czwartej lidze Unia zakończy wyjazdowym starciem z Kwiatkowicami – 16 czerwca.

Zapraszamy wszystkich sympatyków na kolejne mecze Unii Skierniewice!
Podziękujmy chłopakom za znakomity sezon oraz awans po 11 latach do III ligi! 

#WszyscyNaUnie

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …