Home / Aktualności / Razem można więcej! Reprezentacja Widoku i Unii z sukcesami w Klubowych Mistrzostwach Polski!

Razem można więcej! Reprezentacja Widoku i Unii z sukcesami w Klubowych Mistrzostwach Polski!

Zjednoczone siły Unii i Widoku z rocznika 2008 walczyły 8 czerwca w Klubowych Mistrzostwach Polski na Stadionie Legii. Skierniewiczanie w swoim debiucie dotarli do ćwierćfinału co jest ogromnym sukcesem. W trakcie trwania zawodów młodzi adepci futbolu spotkali się z reprezentantem Polski Łukaszem Teodorczykiem.

To był wielki dzień dla skierniewickiej piłki. Podczas klubowych Mistrzostwach Polski rocznika 2008, wspólna reprezentacja złożona z młodych piłkarzy Widoku i Unii dotarła aż do ćwierćfinału. Skierniewiczanie rozpoczęli rywalizację w grupie B, gdzie rozegrali w sumie pięć spotkań. Mimo początkowej porażki z Hradec Kralove (1:4) rocznik 2008 pozbierał się i w kolejnych spotkaniach nie dał już najmniejszych szans rywalom, wygrywając kolejno z Gigantem Smile (6:1), Syrenką Soccer (2:0), ATP Warszawa (2:0) oraz MOSiR-em Mińsk Mazowiecki (3:1). Wyniki dały naszej drużynie drugie miejsce w grupie i awans do 1/8 finału.

Tam na drużynę prowadzoną przez Piotra Wysockiego i Jacka Krulika czekała już drużyna FA Lubaczów. Przez niemal całe spotkanie utrzymywał się wynik 1:1. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, bramkę na wagę zwycięstwa (2:1) strzelił Szymon Wyszogrodzki, a Skierniewice zameldowały się w ćwierćfinale. W 1/4 czekała nas trudna przeprawa
z Andrespolią. Przez większą część meczu mieliśmy bramkowy remis (1:1). Niestety w końcówce nasi zawodnicy opadli z sił co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy, strzelając kilka bramek. Ostatecznie zjednoczone siły Unii i Widoku przegrały (1:6) i odpadły z rozgrywek.

– Dotrzeć do ćwierćfinału w debiucie podczas Klubowych Mistrzostw Polski to ogromny sukces – skomentował na gorąca trener rocznika 2008 Unii Jacek Krulik. – Doświadczenie jakie wyniosą Ci młodzi chłopcy jest bezcenne i z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Fajnie, że wspólnie z chłopakami Widoku udało się wystawić wspólny zespół! Cieszy fakt, że tego jednego dnia nie było podziału na kluby, a wszyscy reprezentowali Skierniewice.

Warto dodać, że podczas trwania zawodów młodzi piłkarze z rocznika 2008 mogli się spotkać z reprezentantem Polski- Łukaszem Teodorczykiem, który dziś wyleci do Rosji na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Poniżej szczegółowe wyniki zawodów.

Grupa B
Widok-Unia Skierniewice – Hradec Kralove 1:4
Widok-Unia Skierniewice – Gigant Smile 6:1
Widok-Unia Skierniewice – Syrenka Soccer 2:0
Widok-Unia Skierniewice – ATP Warszawa 2:0
Widok-Unia Skierniewice – MOSiR Mińsk Maz. 3:1
1/8 Finału
Widok-Unia Skierniewice – FA Lubaczów 2:1
1/4 finału
Widok-Unia Skierniewice – Andrespolia 1:6

Widok reprezentowali: Adam Łuczak, Eryk Zabost, Bartek Wierzbicki, Karol Okraska, Piotr Gierach, Filip Lesiak
Unię reprezentowali: Marcel Winciorek, Szymon Wyszogrodzki, Szymon Dyjasinski, Maks Rosa, Oktawian Kowalski i Alex Garbicz
Trenerzy: Piotr Wysocki (Widok) oraz Jacek Krulik (Unia)

Brawo chłopcy!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …