Home / Aktualności / Unia pozamiatała czwartą ligę, przegrywając tylko jeden mecz! – podsumowanie ligowe od Bartka Nowakowskiego

Zwycięstwem zakończyła sezon Unia Skierniewice, która pokonała w delegacji LKS Kwiatkowice wynikiem 3:1 w 38. kolejce IV ligi łódzkiej. Teraz czas na zasłużony odpoczynek.

Nie mieli sobie równych

Statystyki skierniewickiego zespołu są wręcz powalające. Zespół doznał tylko jednej porażki w całym sezonie strzelił ponad sto bramek, a stracił zaledwie jedenaście. Unici sezon zakończyli z przewagą 19 punktów nad drugą Wartą Działoszyn. Mistrzostwo ligi zespół zapewnił sobie już na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, ale już wtedy Rafał Smalec zapowiadał, że nie będzie chciał wprowadzać maksymalnego rozluźnienia. – Pracowaliśmy na ten wynik cały sezon, dlatego trzeba pokazać klasę i zakończyć rozgrywki z jak najlepszym bilansem – mówił skierniewicki szkoleniowiec i słowa dotrzymał.

W ostatnich meczach szanse dostawali zawodnicy, którzy do tej pory większość czasu spędzili na ławce. – Broń Boże, tych ostatnich meczów nie chcieliśmy potraktować jak sparingi, które będą preludium do przygotowań trzeciej ligi. To będzie zupełnie inny rozdział, który rozpoczniemy o krótkim odpoczynku – dodaje Rafał Smalec.

Król Kamil w koronie

Jak wyglądał przebieg gry w Kwiatkowicach.? Przede wszystkim była to ostatnia szansa dla Kamila Sabiłło, aby powiększyć swoje konto bramkowe i wywalczyć koronę króla strzelców IV ligi. Plan zaczął układać się pomyślnie w 28 minucie, kiedy to skierniewicki napastnik został sfaulowany w polu karnym. Poszkodowany sam chciał wymierzyć karę i tym samym zdobył bramkę otwierającą wynik. Jednocześnie był to 35. gol w sezonie skierniewickiego strzelca. Ale to nie był koniec kanonady unity. Kilka minut później Kamil strzelił drugiego gola w tym meczu./ Klasyczny hat-trick wisiał w powietrzu i stał się faktem w 41 minucie. – Dziękuję całej drużynie, trenerowi, działaczom, a także wszystkim osobom, które wierzyły we mnie i upragniony awans do III ligi – stwierdził krótko Kamil Sabiłło po zdobyciu korony króla strzelców. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Pietrasiak (Boruta Zgierz) – 32 gole, a trzeci był Piotr Burski (GKS Orkan Buczek) – 30. Po ostatnim gwizdgku piłkarze rozpoczęli okres wypoczynkowy. Wznowienie treningów 9 lipca. Rozgrywki ligowe startują 12 sierpnia.