Home / Aktualności / Ligowe przetarcie dla Skierniewic! Unia – Warta Sieradz 1:0!

Ligowe przetarcie dla Skierniewic! Unia – Warta Sieradz 1:0!

4 sierpnia piłkarze trenera Rafała Smalca pokonali Wartę Sieradz 1:0 w ostatnim przedsezonowym sparingu. Teraz Unici w dobrych humorach mogą przygotowywać się do inauguracji rozgrywek trzeciej ligi. Pierwszy mecz już w sobotę (11.08) o godz. 17:00 przy ul. Pomologicznej z Legionovią Legionowo.

Od początku lipca (4.07) drużyna skierniewickiej Unii przygotowuje się do rozgrywek trzecioligowych. W tym czasie nasi piłkarze rozegrali w sumie pięć sparingów. Pierwszy w mocno rezerwowym składzie przegrali z RKS-em Radomsko (1:4). Kolejne z Lechią Tomaszów, Błonianką Błonie i Hutnikiem Warszawa zakończyły się remisami. W ostatnim przedsezonowym sprawdzianie skierniewiczanie okazali się za to minimalnie lepsi od Warty Sieradz, wygrywając 1:0 po bramce Kamila Łojszczyka z rzutu karnego. Teraz przed „Unitami” ostatnie treningi, a w sobotę inauguracja ligi i mecz z drugoligowym spadkowiczem – Legionowią Legionowo.

Zmiany kadrowe

W czasie rozgrywek zmieniła się także kadra pierwszego zespołu. Do drużyny przybyło pięciu nowych zawodników (imiona i nazwiska podamy w ciągu najbliższych godzin). Z drużyną pożegnał się Damian Kozieł (wcześniej Kamil Sabiłło, Przemysław Jakóbiak i Adrian Budka). W sobotę na boisku na pewno nie zobaczymy filaru obrony – Krzysztofa Wojciechowskiego, który w sparingu z Lechią Tomaszów doznał kontuzji i wszystko wskazuje na to, że wróci do gry dopiero we wrześniu.

Stadion już gotowy

Klub uzyskał licencję na grę w trzeciej lidze, a stadion został odpowiednio przystosowany. Odświeżone zostały trybuny, wydzielono strefę buforową, sektor gości i wyjścia ewakuacyjne, zamontowano zraszacze i tablice informacyjne z regulaminem, w miejscu bieżni lada dzień pojawi się nowa trawa, a to tylko część prac wykonywanych w ostatnim czasie. W tym tygodniu nasi piłkarze rozpoczną treningi na płycie głównej. W sobotę, 11 sierpnia rozegrają za to pierwszy mecz z Legionowem.

Zmiany dla kibiców 

W związku z trwającą modernizacja stadionu miejskiego mamy kilka niezbędnych informacji dla wszystkich fanów skierniewickiego zespołu. Kibice podczas zbliżającego się sezonu zasiądą na trybunach od strony „sztucznego boiska” (wejście od strony „Restauracji u Kłosińskich”). Dotychczasowe trybuny będą całkowicie wyłączone.

Już dziś serdecznie zapraszamy na inaugurację rundy!
UNIA SKIERNIEWICE – LEGIONOVIA LEGIONOWO
11 sierpnia godz. 17:00!
#WszyscyNaUnie

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …