Home / Aktualności / Zmarła legenda skierniewickiej piłki

Zmarła legenda skierniewickiej piłki

W wieku 59 lat zmarł nagle na zawał były zawodnik, a następnie wieloletni prezes Widoku Skierniewice – Sławomir Paradowski legenda skierniewickiej piłki nożnej.

Wspaniały trener i człowiek, który przez lata wychował kolejne pokolenia piłkarzy. Pełen pasji i miłości do piłki nożnej, którego nauki i „powiedzonka” zapamiętamy na zawsze.
– Powtarzał, że pomocnik po meczu powinien mieć buty po kostki ubrudzone w wapnie od linii bocznej – wspomina na stronie osiedlowych jeden z byłych zawodników Maciej Kaczor. Dbał o wszystkich adeptów piłki, załatwiając sprzęt sportowy, nawet gdy sytuacja finansowa nie była najlepsza. Każdy mógł liczyć na jego wsparcie, jedyne czego wymagał to zaangażowania od zawodników.

W przeszłości Paradowski był wieloletnim zawodnikiem Widoku Skierniewice, a później trenerem i prezesem „osiedlowych”. Pracował także w Sorento Zadębie Skierniewice, gdzie pełnił funkcję kierownika drużyny, a także trenera grup młodzieżowych. Przez ostatnie lata związany był z Miedniewiczanką Miedniewice, którą wprowadził do krasy okręgowej, co jest największym sukcesem w całej historii klubu.

To wielka strata dla skierniewickiej piłki. Jeszcze w sobotę (11.08) z wysokości trybun obserwował udaną inaugurację trzeciej ligi i mecz Unii Skierniewice z Legionovią (2:1). W niedzielę (12.08) dopingował za to swój ukochany Widok w pierwszej rundzie Pucharu Polski, gdzie osiedlowi pokonali GLKS Wołuczę (3:2). Z ławki trenerskiej obserwował także swój ostatni jak się okazało mecz w roli szkoleniowca Miedniewiczanki. Jego zespół w ramach I rundy Pucharu Polski pokonał na wyjeździe LKS Grabice 6:0! Sławomir Paradowski był wszędzie tam gdzie był futbol, a piłka nożna to było całe jego życie.

Najbliższe spotkania zostaną uczczone przez drużyny z powiatu skierniewickiego minutą ciszy. Wczoraj (15.08) jako pierwsi cześć Panu Sławomirowi oddali piłkarze Unii i Sokoła Aleksandrów Łódzki, jak również liczni kibice zgromadzeni na stadionie miejskim.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia i słowa otuchy!
Zarząd Klubu Unia Skierniewice

sprawdź również

Unia wygrywa w Sieradzu i wskakuje na podium rozgrywek 3. ligi!

Piłkarze prowadzeni przez trenera Dawida Kroczka, po zwycięstwie w Sieradzu z miejscową Wartą (2:1) awansowali …