Home / Aktualności / Przywróćmy Kubie marzenia

Przywróćmy Kubie marzenia

Podczas sobotniego meczu z Bronią Radom będzie prowadzona zbiórka na rehabilitację Jakuba Pawelca, wychowanka i zawodnika Widoku Skierniewice, który zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Pieniądze będzie można wrzucać do puszek przy kasie z biletami oraz przy wejściu na trybuny. Dziękujemy za każdą złotówkę! 

Wychowanek Widoku Skierniewice Kuba Pawelec potrzebuje naszej pomocy. Podczas testów w Jagiellonii Białystok zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie i wszystko to na co tak ciężko pracował przez ostatnie 10 lat legło w gruzach. Przypomnijmy, że ten zaledwie 16-letni środkowy obrońca jest nadzieją skierniewickiej i polskiej piłki. Mimo młodego wieku wielokrotnie przebywał już na testach w klubach włoskiej Serie A i Serie B. Włoski sen zawodnika z rocznika 2002 trwa od grudnia 2017 roku, kiedy to wspólnie z kolegą z zespołu, Piotrem Kłąbem rozgrywał sparingi zorganizowane przez kluby włoskiej ekstraklasy. Kuba zagrał mecze kontrolne między innymi ze Spal, Sassuolo czy AC Parmą i pokazał się ze znakomitej strony. Efektem było powołaniena początku stycznia na kolejne testy, tym razem do Serie A i włoskiego Chievo Verona.

Na początku lutego Kubą interesowało się także drugoligowe Cremonese, które również postanowiło sprawdzić jego umiejętności. Przez trzy dni testów, skierniewiczanin stanął na wysokości zadania i w połowie marca (12-14.03) ponownie zawitał na Półwysep Apeniński, a wszystko za sprawą kolejnego zaproszenia z Chievo. Przez kolejne miesiące o Kubę wielokrotnie pytały także czołowe akademie piłkarskie w kraju. Wszystko wskazywało na to, że jego przygoda z piłką za chwilę zamieni się w początek wielkiej kariery. Niestety Podczas pierwszego dnia testów w Jagielloni Białystok Kuba niefortunnie stanął… Ten krok postawił pod znakiem zapytania jego dalszą przygodę z piłką. Diagnoza była fatalna – zerwane więzadło krzyżowe w lewym kolanie. W ciągu sekundy wszystko na co pracował przez 10 lat rozsypało się jak domek z kart.

Dzisiaj Kuba jest po dwóch operacjach i zaczyna żmudną, długą i kosztowną rehabilitację, dzięki której może mieć jeszcze szansę na spełnianie swoich marzeń. Kuba się nie załamał i wierzy, że za jakiś czas wróci do piłki. Ciężko pracował i teraz potrzebuje naszej pomocy.Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się pomóc mu w tej trudnej drodze, dlatego prosimy wszystkich o wsparcie wychowanka osiedlowych. Pieniądze będzie można wrzucać do puszek przy kasie biletowej oraz przy wejściu na trybuny. 

Pomóc można również wpłacając pieniądze na konto klubu MLKS Widok:
MLKS Widok Skierniewice
ul. Nowobielańska 102
96-100 Skierniewice
Bank Spółdzielczy w Skierniewicach
nr konta 71 9297 0005 0100 1300 2010 0102
tytuł wpłaty: Rehabilitacja Jakub Pawelec

Liczy się każda pomoc, za którą z góry serdecznie dziękujemy.
„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …