Home / Aktualności / To był prawdziwy koncert – znakomity weekend rocznika 2008

To był prawdziwy koncert – znakomity weekend rocznika 2008

Podopieczni trenera Karola Skrzydło mają za sobą bardzo udany weekend. W sobotę (5.10) w ramach rozgrywek ligowych rozbili na wyjeździe Macovię 13:1. Dzień później młodzi Unici zainkasowali za to komplet oczek w kolejnej serii gier Ligi Deichmanna. W sumie w weekendowych meczach skierniewiczanie wbili rywalom aż 25 bramek!

Znakomite informacje docierają prosto z rocznika 2008, który w miniony weekend (5-6 października) rywalizował na dwóch frontach, w rozgrywkach ligowych z Macovią Maków oraz w lidze deichmanna.

Trzynaście bramek w Makowie…

Po ubiegłotygodniowej porażce w końcówce z Mazovią Rawa Mazowiecka, młodzi piłkarze Unii wrócili na zwycięską ścieżkę w rozgrywkach ligowych i pokonali Macovię Maków 13:1. Mecz od początku ułożył się znakomicie dla podopiecznych trenera Karola Skrzydło, którzy po dwóch minutach prowadzili już różnicą dwóch goli. Unici grali z polotem i jeszcze przed końcem pierwszej kwarty wbili rywalom pięć bramek. Wysoki wynik dał nie tylko komfort psychiczny, ale pozwolił na roszady w składzie, a na boisku zameldowali się wszyscy zawodnicy. – W kolejnych kwartach szanse dostali wszyscy zawodnicy, którzy swoja grą i zaangażowaniem pokazali, że w tej grupie pojęcie – pierwszy i drugi garnitur… nie istnieje – skomentował po meczu trener Karol Skrzydło.

Macovia -UNIA : 1:13
Skład: Janek Cieślak, Bartek Korbeń, Karol Lewandowski, Hubert Wójciński, Adam Aniołkowski, Oktawian Kowalski, Maks Rosa, Maciek Winciorek, Marcel Winciorek, Szymon Dyjasiński, Alex Garbicz, Kamil Karwat, Miłosz Wójcik.

Komplet zwycięstw w Lidze Deichmanna..

Zawodnicy musieli się szybko regenerować. Dzień później czekało na nich bowiem kolejne wyzwanie, a mianowicie kolejna seria gier w lidze deichmanna, która powoli wkracza w decydującą fazę. Naszym pierwszym rywalem byli rówieśnicy z BAF Widzew Łódź. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu nasi chłopcy zaczęli mocno i zdecydowanie. Taktyka w stu procentach się sprawdziła i na przerwę schodziliśmy prowadząc 5:1. Po zmianie stron dorzuciliśmy dwie kolejne bramki i ostatecznie „zamykamy” spotkanie 7:1.

W drugiej kolejce czekała na nas Szkółka Piłkarska S. Chałaśkiewicza 2009. Mecz generalnie był pod naszą kontrolą. Prowadząc 3:0 pozwoliliśmy sobie jednak po prostych błędach wbić dwa gole, ale to było wszystko na co było stać rywali. 3:2 i kolejne trzy oczka na naszym koncie.

Ostatnie spotkanie to był prawdziwy piłkarski rollercoaster. Mecz z jedną z najmocniejszych drużyn ligi AF Widzew Brzeziny 2008/2009 zaczęliśmy fatalnie i po pierwszej połowie schodziliśmy z wynikiem 0:4… Nie wiemy jaką „krótką, męska mowę motywacyjną” przeprowadził trener w przerwie z naszymi piłkarzami, ale wiemy, że po niej chłopcy zagrali chyba najlepsze 10 minut w swojej dotychczasowej, a po końcowym gwizdku cieszyli się ze ZWYCIĘSTWA 5:4.

UNIA – BAF Widzew Łódź 7:1
UNIA – SPSCHAŁASIEWICZ 3:2
UNIA – AF Widzew Brzeziny 08/09 5:4

Skład: Janek Cieślak, Oktawian Kowalski, Karol Lewandowski, Szymon Dyjasiński, Maciek Winciorek, Alex Garbicz, Miłosz Wójcik, Marcel Winciorek, Szymon Wyszogrodzki/ Trener Karol Skrzydło.

WIELKIE BRAWA ZA WALKĘ DO KOŃCA !!!!
TAK 3MAĆ PANOWIE !!!

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …