Home / Aktualności / Zapraszamy na IV Memoriał Andrzeja Zelenaya

Zapraszamy na IV Memoriał Andrzeja Zelenaya

Przed nami kolejna piłkarska impreza. 17 listopada na nowej hali OSiR odbędzie się czwarta edycja turnieju, poświęcona wybitnej postaci w historii skierniewickiej Unii – Andrzejowi Zelenayowi. O trofeum powalczą dzieci z rocznika 2011 i młodsi!

Zabawa – Pasja – Rywalizacja – to hasło przewodnie memoriału, który od kilku lat przypomina o jednej z najwybitniejszych postaci w historii Unii, który jako pierwszy wychowanek występował na szczeblu ekstraklasy w barwach Polonii Warszawa! Tegoroczna edycja odbędzie się wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, 17 listopada.

Tym razem w rolach głównych wystąpią dzieci z rocznika 2011 i młodszych, które poza rywalizacją w turnieju wezmą udział w licznych konkurencjach z nagrodami. Specjalnie dla nich przygotujemy prawdziwy tor przeszkód, dzięki czemu sprawdzą oni swoje umiejętności piłkarskie. Slalom z piłkami, żonglowanie, strzały na bramkę, to tylko niektóre gry, w których młodzi adepci futbolu ze Skierniewic i okolic wezmą udział. Daniem głównym będzie jednak rywalizacja turniejowa.  Łapcie kilka kadrów z ubiegłorocznej edycji turnieju:

Kilka słów o Andrzeju Zelenayu

Warto przypomnieć historię wychowanka Unii, który ma na swoim koncie między innymi występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Andrzej Zelenay urodził się w 1927 w Warszawie. Tuż po wojnie znalazł się w Skierniewicach gdzie rozpoczął naukę w naszym Liceum Ogólnokształcącym, w którym uczył jego wuj. Od razu dołączył do powstającej właśnie drużyny Unii Skierniewice z miejsca stając się jej znaczącym zawodnikiem.

Występował w Unii przez cztery lata i po skończeniu liceum udał się na studia w Warszawie, gdzie trafił do Polonii Warszawa. Wychowanek Unii w ekstraklasie rozegrał 23 mecze, w których strzelił 5 goli, na zapleczu ekstraklasy zagrał 59 meczów i strzelił 20 bramek.

Trzykrotnie reprezentował Polską drużynę narodową. Największym sukcesem z Polonią było zdobycie Pucharu Polski, po pamiętnym finale w 1952 r. z Legią Warszawa, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Andrzej Zelenay skończył studia inżynierskie i został w stolicy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w roku 1965 został trenerem Błonianki Błonie. Zmarł w roku 2011 w Warszawie.

Zapowiada się dzień pełen sportowych emocji. Zapraszamy już 17 listopada od godz. 9:00!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …