Przed nami kolejna piłkarska impreza. 17 listopada na nowej hali OSiR odbędzie się czwarta edycja turnieju, poświęcona wybitnej postaci w historii skierniewickiej Unii – Andrzejowi Zelenayowi. O trofeum powalczą dzieci z rocznika 2011 i młodsi!
Zabawa – Pasja – Rywalizacja – to hasło przewodnie memoriału, który od kilku lat przypomina o jednej z najwybitniejszych postaci w historii Unii, który jako pierwszy wychowanek występował na szczeblu ekstraklasy w barwach Polonii Warszawa! Tegoroczna edycja odbędzie się wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, 17 listopada.
Tym razem w rolach głównych wystąpią dzieci z rocznika 2011 i młodszych, które poza rywalizacją w turnieju wezmą udział w licznych konkurencjach z nagrodami. Specjalnie dla nich przygotujemy prawdziwy tor przeszkód, dzięki czemu sprawdzą oni swoje umiejętności piłkarskie. Slalom z piłkami, żonglowanie, strzały na bramkę, to tylko niektóre gry, w których młodzi adepci futbolu ze Skierniewic i okolic wezmą udział. Daniem głównym będzie jednak rywalizacja turniejowa. Łapcie kilka kadrów z ubiegłorocznej edycji turnieju:
Kilka słów o Andrzeju Zelenayu
Warto przypomnieć historię wychowanka Unii, który ma na swoim koncie między innymi występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Andrzej Zelenay urodził się w 1927 w Warszawie. Tuż po wojnie znalazł się w Skierniewicach gdzie rozpoczął naukę w naszym Liceum Ogólnokształcącym, w którym uczył jego wuj. Od razu dołączył do powstającej właśnie drużyny Unii Skierniewice z miejsca stając się jej znaczącym zawodnikiem.
Występował w Unii przez cztery lata i po skończeniu liceum udał się na studia w Warszawie, gdzie trafił do Polonii Warszawa. Wychowanek Unii w ekstraklasie rozegrał 23 mecze, w których strzelił 5 goli, na zapleczu ekstraklasy zagrał 59 meczów i strzelił 20 bramek.
Trzykrotnie reprezentował Polską drużynę narodową. Największym sukcesem z Polonią było zdobycie Pucharu Polski, po pamiętnym finale w 1952 r. z Legią Warszawa, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Andrzej Zelenay skończył studia inżynierskie i został w stolicy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w roku 1965 został trenerem Błonianki Błonie. Zmarł w roku 2011 w Warszawie.
Zapowiada się dzień pełen sportowych emocji. Zapraszamy już 17 listopada od godz. 9:00!