Home / Aktualności / Piłkarze rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej

Piłkarze rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej

W poniedziałek, 7 stycznia piłkarze skierniewickiej Unii wznowią treningi. Przez nieco ponad dwa miesiące drużyna postara się jak najlepiej przygotować do rozgrywek i utrzymać wysokie piąte miejsce w tabeli trzeciej ligi. W zespole nie będzie zmian kadrowych.

Chcemy spokojnie przygotować się do rundy wiosennej w składzie personalnym, który rozpoczął sezon. Zmian kadrowych nie przewidujemy – powiedział dla Głosu Skierniewic
i Okolicy szkoleniowiec Unitów Rafał Smalec. Od poniedziałku trener będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Do zdrowia powrócił też pauzujący w drugiej połowie rundy jesiennej Michał Czaplarski.

Trenowali indywidualnie…

Warto dodać, że zawodnicy przepracowali okres świąteczno-noworoczny. W grudniu każdy z piłkarzy otrzymał bowiem rozpiskę z planem indywidualnych treningów. – Piłkarze muszą mieć czas by odpocząć fizycznie i psychicznie, dlatego w grudniu nie trenowaliśmy, ale każdy z chłopaków otrzymał plan indywidualnych zajęć. Chcemy w poniedziałek ruszyć z marszu z treningami, dlatego zależało mi, by każdy spędził grudzień aktywnie, by był gotowy do pracy na zajęciach – podkreślał Rafał Smalec w wywiadzie dla Głosu Skierniewic i Okolicy.

Sześć sparingów w presezonie..

Przed nimi ponad dwa miesiące pracy, aby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek ligowych. Jesienią beniaminek ze Skierniewic spisywał się znakomicie, ostatecznie zajmując wysokie piąte miejsce i stając się rewelacją rundy. Teraz czas udowodnić, że wysoka pozycja to nie był przypadek.

W przygotowaniach naszym piłkarzom mają pomóc sparingi rozegrane w lutym i w marcu. Rywalami będą drugoligowcy: Pogoń Siedlce i Znicz Pruszków, trzecioligowiec Ursus Warszawa oraz czwartoligowcy: Zjednoczeni Stryków, RKS Radomsko i Warta Sieradz.

Pierwszy mecz zaplanowano na 2 lutego w Siedlcach. W Skierniewicach po raz pierwszy obejrzymy drużynę 9 lutego podczas starcia ze Zjednoczonymi Stryków. Pełen harmonogram spotkań poniżej.

2.02 – UNIA – Pogoń Siedlce (Wyjazd) 
9.02 – UNIA – Zjednoczeni Stryków (Dom) 
16.02 – UNIA – Znicz Pruszków (Wyjazd) 
23.02 – UNIA – Ursus Warszawa (Wyjazd) 
2.03 – UNIA – RKS Radomsko (Dom) 
9.03 – UNIA – Warta Sieradz (Dom)

Jeśli pogoda pozwoli rozgrywki trzeciej ligi wystartują 16-17 marca!
Pierwszy trening w nowym roku zaplanowano na poniedziałek, 7 stycznia o godz. 18:00 na sztucznej płycie przy ul. Pomologicznej. 

Panowie powodzenia!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …