Home / Aktualności / Piłkarze Unii Skierniewice rozpoczęli przygotowania do sezonu

Piłkarze Unii Skierniewice rozpoczęli przygotowania do sezonu

7  stycznia piłkarze skierniewickiej Unii wznowili treningi na sztucznym boisku przy ul. Pomologicznej. Przez nieco ponad dwa miesiące drużyna postara się jak najlepiej przygotować do rozgrywek i utrzymać wysokie piąte miejsce w tabeli trzeciej ligi. Zespół nie planuje też żadnych ruchów na rynku transferowym.

– Chcemy spokojnie przygotować się do rundy wiosennej w składzie personalnym, który rozpoczął sezon. Zmian kadrowych nie przewidujemy – powiedział szkoleniowiec Unitów Rafał Smalec. Na poniedziałkowym treningu trener miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników z pierwszego rozdania. Zabrakło jedynie: Szymona Kiwały, który jeszcze nie zdecydował o swojej przyszłości, Bartosza Rakowskiego (który został wypożyczony do Sokoła Aleksandrów Łódzki) oraz kontuzjowanych: Rafała Wacha (po operacji więzadeł krzyżowych), a także czekających na zabiegi: Pawła Czarneckiego (zerwane więzadło krzyżowe) i Mateusza Nierobisza (zerwane więzadło krzyżowe przednie). Do zdrowia powrócił za to pauzujący z powodu kontuzji kolana Michał Czaplarski.

Wszyscy mają już za sobą pierwszy w tym roku wspólny trening. Rozgrzewka koordynacyjna, praca na gumach, gra w dziadka i gra 2×12 min – tak wyglądały pierwsze noworoczne zajęcia unitów. W tym tygodniu drużyna spotka się jeszcze trzy razy. – W środę od godz. 16:30 rozpoczniemy testy szybkości na fotokomórkach oraz beep testy na wytrzymałość. Dzień później ponownie spotkamy się na sztucznej płycie boiska. W sobotni poranek czeka nas test progresywny, czyli test wytrzymałości z analizą krwi zawodników – wylicza szkoleniowiec pierwszej drużyny. Intensywność treningów będzie sukcesywnie zwiększana, po to aby drużyna była w jak najlepszej formie na wiosnę.

W przerwie wszyscy trenowali indywidualnie…

Warto dodać, że zawodnicy przepracowali okres świąteczno-noworoczny. W grudniu każdy z piłkarzy otrzymał specjalną rozpiskę z planem indywidualnych treningów. – Piłkarze muszą mieć czas by odpocząć fizycznie i psychicznie, dlatego w grudniu nie trenowaliśmy, ale każdy z chłopaków otrzymał plan indywidualnych zajęć. Chcemy w poniedziałek ruszyć z marszu z treningami, dlatego zależało mi, by każdy spędził grudzień aktywnie, by był gotowy do pracy na zajęciach – podkreślał Rafał Smalec.

Sześć sparingów w presezonie…

Przed nimi ponad dwa miesiące pracy, aby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek ligowych. Jesienią beniaminek ze Skierniewic spisywał się znakomicie, ostatecznie zajmując wysokie piąte miejsce i stając się rewelacją rundy. Teraz czas udowodnić, że wysoka pozycja to nie był przypadek. Na pewno wielkim atutem naszej drużyny jest doskonała atmosfera panująca w zespole, która była widoczna także podczas noworocznych zajęć.

W przygotowaniach naszym piłkarzom mają pomóc sparingi rozegrane w lutym i w marcu. Rywalami będą drugoligowcy: Pogoń Siedlce i Znicz Pruszków, trzecioligowiec Ursus Warszawa oraz czwartoligowcy: Zjednoczeni Stryków, RKS Radomsko i Warta Sieradz. Pierwszy mecz zaplanowano na 2 lutego w Siedlcach. W Skierniewicach po raz pierwszy obejrzymy drużynę 9 lutego podczas starcia ze Zjednoczonymi Stryków. Pełen harmonogram spotkań poniżej.

2.02 – UNIA – Pogoń Siedlce (Wyjazd) `
9.02 – UNIA – Zjednoczeni Stryków (Dom)
16.02 – UNIA – Znicz Pruszków (Wyjazd)
23.02 – UNIA – Ursus Warszawa (Wyjazd)
2.03 – UNIA – RKS Radomsko (Dom)
9.03 – UNIA – Warta Sieradz (Dom)

Powodzenia Panowie!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …