Home / Aktualności / Ze Zjednoczonymi na remis

Ze Zjednoczonymi na remis

Remisem 2:2 zakończył się drugi tegoroczny sparing piłkarzy Unii Skierniewice. Bramki dla unitów strzelił Damian Warchoł. Za tydzień kolejny test, tym razem z drugoligowym Zniczem Pruszków.

W sobotę, 9 lutego na sztucznym boisku przy ul. Pomologicznej gościliśmy czwartoligowca ze Strykowa. Spotkanie mimo iż towarzyskie ściągnęło na trybuny wielu kibiców, którzy chcieli podejrzeć przygotowania swoich ulubieńców. Mecz nie rozpoczął się jednak zbyt dobrze. Już w pierwszych sekundach meczu straciliśmy bramkę po nieporozumieniu w polu karnym. W kolejnych minutach staraliśmy się przedrzeć przez szczelną defensywę Zjednoczonych, jednak waliliśmy głową w mur, a sytuacji było jak na lekarstwo. Wreszcie w 30 minucie dopięliśmy swego, rzut karny na bramkę zamienił Damian Warchoł i do szatni schodziliśmy z wynikiem 1:1.

Po zmianie stron trener Rafał Smalec przeprowadził kilka zmian. Na boisku zameldowali się m.in.: Kamil Łojszczyk, Patryk Pomianowski, Maciek Nalej, czy Tomek Kolus. Roszady przełożyły się na jeszcze lepszą grę, a Unia praktycznie nie schodziła z połowy przeciwnika. W 57 minucie genialne podanie jednego z testowanych zawodników na bramkę zamienił Damian Warchoł, który pięknym „lobem” pokonał bramkarza gości i było 2:1. Z minuty na minutę nasz zespół grał coraz lepiej i wydawało się, że koleje bramki są tylko kwestią czasu. Co prawda w 70 minucie do siatki trafił Jarosław Szyc, ale sędzia odgwizdał wątpliwego spalonego. Chwilę później niespodziewanie to goście doprowadzili do wyrównania po rzucie wolnym. Warto odnotować, że w tej sytuacji zdecydowanie lepiej powinien zachować się testowany bramkarz unitów. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Za tydzień nasi piłkarze udadzą się do Pruszkowa na mecz z drugoligowym Zniczem. 23 lutego ponownie na wyjeździe zagramy z warszawskim Ursusem. Do Skierniewic drużyna wróci dopiero w marcu i zagra dwa sparingi z RKS-em Radomsko (2.03) i Wartą Sieradz (9.03).

UNIA Skierniewice – Zjednoczeni Stryków 2:2
Damian Warchoł (30′ k., 57′), Goście (1′, 76′)

Skład: Jaroszko, Gutkowski, Zawodnik Testowany, Szyc, Dąbrowski, Zawodnik Testowany, Warchoł, Bojańczyk, Zawodnik Testowany, Wojciechowski, Wyszogrodzki.
II Połowa ( Kamil Łojszczyk, Tomasz Kolus, Maciek Nalej, Patryk Pomianowski, Michał Czaplarski).

#WszyscyNaUnie

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …