Home / Aktualności / Unia przegrywa z Radomskiem 0:2!

Unia przegrywa z Radomskiem 0:2!

Piłkarze trenera Rafała Smalca wrócili w sobotę (2.03) na naturalną nawierzchnię i w Sierakowicach Lewych podejmowali lidera czwartej ligi grupy łódzkiej – RKS Radomsko. Po bezbarwnej grze, unici ostatecznie przegrali swój przedostatni sprawdzian przed rundą wiosenną (0:2). Za tydzień mecz z kolejnym czwartoligowcem – Wartą Sieradz.

Można napisac, że nic się przecież nie stało, bo to dopiero przygotowania do sezonu. Sparing z Radomskiem był jednak bardzo słaby w naszym wykonaniu. Sytuacje z przodu można policzyc na palcach jednej ręki. Naszych piłkarzy usprawiedliwia fakt ciężkich treningów, które trwają od początku stycznia. Miejmy nadzieję, że po „zejściu z ciężarów”, z tygodnia na tydzień będzie tylko lepiej.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Gra była szarpana, a żadna ze stron nie potrafiła przedostac się pod pole karne przeciwnika. Jako pierwsi, po dwudziestu minutach, doskonałą sytuację stworzyli sobie przyjezdni z Radomska. Chwilę później, do głosu doszła Unia,a groźnie z dwudziestego metra strzelał Tomek Kolus. Bliski szczęścia był też Krzysiek Wojciechowski, który po rzucie rożnym przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 30 minucie to jednak Radomsko wyprowadziło dwa skuteczne ciosy. Najpierw trafiając do siatki po strzale głową, a następnie wzorowo wyprowadzając kontrę i było 0:2. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy Unia przeważała i zadomowiła się na połowie gości. Niestety nic z tej optycznej przewagi nie wynikało. Mimo wielu dośrodkowań brakowało wykończenia, a nawet klarownych sytuacji. Najlepszą miał w 60 minucie Marek Dąbrowski, który nie wykorzystał zmieszania w polu karnym. Unia starała się strzelic chociaż bramkę kontaktową, ale to ewidentnie nie był nasz dzień. Ostatecznie przegraliśmy po bezbarwnej i słabej grze 0:2. Na szczęście to tylko sparing.

Za tydzień kolejny test mecz na boisku w Sierakowicach Lewych i starcie z Wartą Sieradz! Rozgrywki ligowe startują już za dwa tygodnie! Walczymy DRUŻYNO!

sprawdź również

Oficjalnie! Aghvan Papikyan zawodnikiem Unii!

Kolejne wzmocnienie linii ofensywnej stało się faktem. Do drużyny dołączył Aghvan Papikyan. 29-letni pomocnik pochodzący z …