Home / Aktualności / Zmazać plamę! Zapowiedź meczu z Huraganem Morąg!

Zmazać plamę! Zapowiedź meczu z Huraganem Morąg!

Przed nami kolejna seria spotkań trzeciej ligi. Już w najbliższą sobotę, 25 maja piłkarze Unii Skierniewice udadzą się w daleką podróż do Morąga na mecz z broniącym się przed spadkiem Huraganem.

Po ubiegłotygodniowym blamażu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:4), piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Smalca postarają się przywieźć z Mazur komplet punktów i odkuć sobie ostatnią ligową porażkę. Skierniewiczanie będą bronić trzeciej pozycji w tabeli trzeciej ligi. W dotychczasowych meczach wyjazdowych skierniewiczanie radzili sobie bardzo dobrze. Wygrali prawie wszystkie delegacje, przegrywając jedynie w Radomiu z Bronią (1:3) i to oni będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

W zdecydowanie gorszej sytuacji jest ekipa Huragana, która ma tylko punkt przewagi nad czerwoną strefą oznaczającą spadek. Na wiosnę piłkarze prowadzeni przez Czesława Żukowskiego wygrali tylko raz ze słabiutką Łomżą (3:0). Pozostałe spotkania w większości przypadków kończyły się porażkami (6) i remisami (4). Warto też odnotować, że Huragan na wiosnę jeszcze nie wygrał przed własną publicznością, ale punkty straciły tutaj m.in. Lechia Tomaszów Mazowiecki (1:1), Victoria Sulejówek (3:3) czy Olimpia Zambrów (2:2).

Skierniewiczanie praktycznie do końca rundy będą występować w okrojonym składzie. Z powodu kontuzji ze składu wyleciało kilku kluczowych zawodników. To szansa dla młodszych zmienników, którzy łapią kolejne minuty na boiskach trzecioligowych. Miejmy nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości. Mimo wszystko nie bierzemy pod uwagę innego scenariusza, jak końcowego zwycięstwa!

Na nich!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …