Home / Aktualności / Mecz walki dla Skierniewic! Unia – Olimpia Zambrów 2:1

Mecz walki dla Skierniewic! Unia – Olimpia Zambrów 2:1

W okrojonym składzie, po meczu pełnym walki Unia Skierniewice pokonała przed własną publicznością, Olimpię Zambrów (2:1) i utrzymała trzecie miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień wyjazd d Ostródy.

To był mecz z gatunku tych trudnych. W ramach 24. serii gier na stadion miejski przy ul. Pomologicznej przyjechała, niepokonana na wiosnę ekipa Olimpii Zambrów. W spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszych minutach otworzyli wynik. Bardzo ładną akcję wykończył Damian Warchoł, który dośrodkował piłkę w pole karne Olimpii, a tam niefortunnym wślizgiem, piłkę do własnej bramki wpakował obrońca zambrowian i Unia wyszła na prowadzenie 1:0. Strzelona bramka dodała nam skrzydeł, a piłkarze trenera Rafała Smalca byli coraz groźniejsi. W 23 minucie szarżującego w polu karnym Konrada Kowalczyka, faulował defensor Olimpii i sędzia słusznie wskazał na wapno. Z jedenastego metra, nie pomylił się Kamil Łojszczyk i było 2:0 dla Unii. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza połowa spotkania.

W drugiej części meczu było już bardziej nerwowo, a inicjatywę zaczęli nieśmiało przejmować goście z Zambrowa. Kilka razy bardzo dobrze na bramce spisywał się Mikołaj Smyłek. Goście dopięli jednak swego w 65 minucie i po jednym z rzutów rożnych strzelili bramkę kontaktową. Chwilę po tej akcji sędzia mógł podyktować rzut karny dla Unii. Po zamieszaniu w polu karnym, piłkę ręką zatrzymywał jeden z obrońców Olimpii, jednak gwizdek milczał. Chwilę później przyjezdni trafili w słupek, a na kwadrans przed końcem sędzia gwizdnął jedenastkę. Ostatecznie karny został cofnięty po konsultacji z liniowym. Do końca wynik nie uległ już zmianie, i po bardzo trudnym spotkaniu Unia zainkasowała kolejne trzy punkty. Dodajmy, że było to już 15. ligowe zwycięstwo w rozgrywkach, co jak na beniaminka jest bardzo dobrym wynikiem.

Tym samym skierniewiczanie utrzymali trzecie miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień, 4 maja kolejny ligowy sprawdzian i trudny wyjazd do Ostródy na mecz z goniącym nas Sokołem. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00! Poniżej pozostałe wyniki 24. serii gier.

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …