Home / Aktualności / Unia Skierniewice remisuje w Sulejówku

Unia Skierniewice remisuje w Sulejówku

Piłkarze trenera Rafała Smalca zremisowali w Sulejówku z miejscową Victorią (1:1). Jedyną bramkę dla Skierniewic zdobył Damian Warchoł. Dla Unii był to dopiero drugi remis w tym sezonie.

Unia mimo dominacji i dobrej gry, wróciła z Sulejówka z zaledwie jednym punktem. Zaledwie ,bo dogodnych sytuacji, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu nie brakowało. Wynik otworzył już w 11 minucie Damian Warchoł, który wyskoczył najwyżej do piłki adresowanej z narożnika boiska przez Macieja Wyszogrodzkiego i mocnym strzałem głową, wpakował piłkę do siatki. Dla naszego snajpera była to już 13. bramka w rozgrywkach.

Kluczowym momentem spotkania była 50 minuta i druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla kapitana naszej drużyny Konrada Kowalczyka. Przewagę chcieli wykorzystać, walczący o utrzymanie gospodarze, którzy rzucili się do odrabiania strat. Victorię stać było tylko na jedno trafienie. Bramkę na wagę niezwykle cennego punktu zdobył Wojciech Wocial, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Mimo straty punktów, piłkarze ze Skierniewic utrzymali trzecią lokatę w tabeli, zwiększając przewagę nad czwartą Lechią Tomaszów Mazowiecki do trzech oczek. Piłkarze z Tomaszowa przegrali bowiem przed własną publicznością z liderem z Legionowa, aż (1:6).

Za tydzień czeka nas prawdziwy szlagier, którego żaden kibic ze Skierniewic nie może ominąć. Na stadion przy ul. Pomologicznej przyjeżdżają rezerwy Legii Warszawa. Pierwszy gwizdek już w najbliższą sobotę o godz. 15:00!

Do końca rozgrywek ligowych pozostały już tylko trzy mecze, w tym, dwa domowe ( z Legią II i Ursusem Warszawa) i jedno wyjazdowe ( z Lechią Tomaszów Mazowiecki). Najważniejsze spotkanie dopiero przed nami. 26 czerwca o godzinie 17:30 w Piotrkowie Trybunalskim Unia powalczy w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski z Lechią Tomaszów Mazowiecki o awans do pucharu centralnego.

Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Dobra seria piłkarzy Unii trwa w najlepsze. W sobotę, 13 kwietnia skierniewiczanie pokonali w Zambrowie …