Home / Aktualności / W Zaduszki z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

W Zaduszki z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

Po pechowej porażce z RKS Radomsko przed własną publicznością, piłkarze Unii Skierniewice przystępują do walki o kolejne ligowe punkty. Tym razem w sobotę (2.11) udadzą się na boisko innego beniaminka – Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Drużyny, która otwiera obecnie strefę spadkową i z którą emocjonalnie związany jest obecny szkoleniowiec Unitów – Rafał Smalec.

– To będzie dla mnie podróż sentymentalna pod wieloma względami, a zarazem najkrótszy wyjazd. Mieszkam w Grodzisku, 3 kilometry od stadionu, tu pracuję, tu uczą się moje dzieci. Grałem w Pogoni 8 lat, 4 lata pracowałem jako trener – opowiada trener Smalec.

Sentymentów z pewnością nie będzie na boisku. Skierniewiczanie będą bowiem chcieli jak najszybciej zrehabilitować się za wpadkę z czternastej kolejki i zgarnąć komplet oczek. Trzy punkty wywiezione z Grodziska pozwoliłyby znacznie odskoczyć od strefy spadkowej (obecnie przewaga nad czerwoną strefą wynosi siedem punktów).

Dla Unii będzie to starcie z trzecim beniaminkiem. Poprzednie dwa mecze skierniewiczanie przegrali kolejno z Concordią Elbląg (1:3) i RKS Radomsko (0:2). Warto dodać, że spotkania odbyły się przy ul. Pomologiczne, gdzie drużyna w tym sezonie nie zachwyca, przegrywając pięć z siedmiu rozegranych spotkań. Zdecydowanie lepiej wygląda za to bilans w delegacjach, z których udało się przywieźć aż 13 oczek.

Obecnie Unia zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli. Pogoń otwiera strefę spadkową z dorobkiem dwunastu spotkań i z bilansem trzech zwycięstw, trzech remisów i ośmiu porażek. Beniaminek fatalnie spisuje się również przed własną publicznością. Na siedem spotkań zanotował pięć porażek, remis i zwycięstwo. Zdecydowanym faworytem meczu będzie zatem Unia, która mimo porażki z Radomskiem, pokazała że potrafi stwarzać sobie wiele sytuacji bramkowych. Teraz czas udowodnić wielkość na boisku i zgarnąć kolejne trzy punkty.

Po zwycięstwo!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …