Home / Aktualności / V Memoriał im. Andrzeja Zelenaya przeszedł do historii!

V Memoriał im. Andrzeja Zelenaya przeszedł do historii!

14 grudnia już po raz piąty odbyła się piłkarska impreza poświęcona najwybitniejszej personie w historii klubu – Andrzejowi Zelenayowi. Rywalizację siedmiolatków zwyciężyli młodzi piłkarze Boruty Zgierz. Unia, Karola Skrzydło uplasowała się na piątym miejscu.

Zabawa – Pasja – Rywalizacja – tego nie zabrakło podczas kolejnej edycji Memoriału im. Andrzeja Zelenaya, który jako pierwszy wychowanek występował na szczeblu ekstraklasy w barwach Polonii Warszawa! Kolejny raz na hali ośrodka sportu oglądaliśmy młodych adeptów, którzy sprawdzali swoje umiejętności piłkarskie, strzelali piękne bramki i zbierali kolejne cenne doświadczenie. Do Skierniewic zjechali piłkarze z rocznika 2012 z dziewięciu klubów: AP Żyrardów, Boruta I i II Zgierz, Champions Biała Rawska, Champions Rawa, Polonia I i II Warszawa, Soccer Kids Łowicz, GOKSiR Lipce Reymontowskie i Widoku Skierniewice.

Choć wyniki były sprawą drugorzędną to i tak na parkiecie nie brakowało sportowych emocji. Najlepsze zawody rozegrała ekipa Boruty Zgierz, która w wielkim finale pokonała Soccer Kids Łowicz (4:2). Na najniższym stopniu podium stanęła Akademia Piłkarska Żyrardów. Gospodarze wystawili do zawodów dwie ekipy. Pierwsza drużyna uplasowała się na miejscu piątym, a druga na siódmym. Trzeba przyznać, że jak na krótki czas treningowy, ten wynik można uznać za sukces.

Po ostatnim gwizdku nagrody najlepszym wręczyła córka legendarnego Andrzeja Zelenaya, Ewa Zelenay. W dekoracji brały udział także władze klubu na czele z Sebastianem Pazurkiem. Młodych orłów nagrodził także kapitan pierwszego zespołu Unii Konrad Kowalczyk oraz rodzice dzieci z rocznika 2012! Oprócz nagród zbiorowych, nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. W każdej drużynie nagrodzono tych najlepszych pamiątkową statuetką.

Kilka słów o Andrzeju Zelenayu

Warto przypomnieć historię wychowanka Unii, który ma na swoim koncie między innymi występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Andrzej Zelenay urodził się w 1927 w Warszawie. Tuż po wojnie znalazł się w Skierniewicach gdzie rozpoczął naukę w naszym Liceum Ogólnokształcącym, w którym uczył jego wuj. Od razu dołączył do powstającej właśnie drużyny Unii Skierniewice z miejsca stając się jej znaczącym zawodnikiem.

Występował w Unii przez cztery lata i po skończeniu liceum udał się na studia w Warszawie, gdzie trafił do Polonii Warszawa. Wychowanek Unii w ekstraklasie rozegrał 23 mecze, w których strzelił 5 goli, na zapleczu ekstraklasy zagrał 59 meczów i strzelił 20 bramek. Trzykrotnie reprezentował Polską drużynę narodową. Największym sukcesem z Polonią było zdobycie Pucharu Polski, po pamiętnym finale w 1952 r. z Legią Warszawa, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Andrzej Zelenay skończył studia inżynierskie i został w stolicy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w roku 1965 został trenerem Błonianki Błonie. Zmarł w roku 2011 w Warszawie.

Klasyfikacja końcowa:

1. Boruta Zgierz II
2. Soccer Kids Łowicz
3. AP Żyrardów
4. Boruta Zgierz I
5. Unia Skierniewice I
6. Champions Rawa Mazowiecka
7. Unia Skierniewice II
8. Champions Biała Rawska
9. GOKSiR
10. Widzew Brzeziny
11. Widok Skierniewice
12. Relax Radziwiłów.

Nagrody indywidualne:
Jan Matyjek – Relax Radziwiłów
Bartłomiej Szewczyk – Widok Skierniewice
Arkadiusz Lis – Widzew Łódź Brzeziny
Seweryn Bojańczyk – GOKSiR
Wojtek Kołacz – Champions Biała
Patryk Łajka – Unia II
Szymon Fluczek – AP Rawa
Miłosz Skibiński – Unia
Kuba Gojda – Boruta II Zgierz
Dawid Załusko – Ap Żyrardów
Ksawier Kruk – Soccer Kids Łowicz
Dawid Kijas – Boruta I Zgierz

Dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!
Poniżej wyniki i nazwiska wyróżnionych!

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …