Home / Aktualności / Piłkarze Unii Skierniewice wznawiają treningi

Piłkarze Unii Skierniewice wznawiają treningi

7 stycznia drużyna skierniewickiej Unii rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej trzeciej ligi. Piłkarze będą mieli 60 dni, aby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek. W tym czasie rozegrają w sumie siedem sparingów. Klub zapowiada też zmiany kadrowe.

Nowa jakość na wiosnę…

Pierwszy oficjalny trening odbędzie się już we wtorek 7 stycznia. Wiadomo, że drużyna rozpocznie przygotowania w nieco innym składzie. – Z kilkoma piłkarzami na pewno się pożegnamy, oni już o tym wiedzą. Nie widzimy dalszej możliwości współpracy. W ich miejsce będziemy starali się pozyskać 2-3 nowych piłkarzy, którzy wiosną wniosą jakość i powiew świeżości do zespołu. Celujemy w napastnika, środkowego pomocnika i prawego obrońcę. Zmiany są konieczne, jednak trzon drużyny jest na tyle stabilny, że nie chcemy przy nim zbytnio grzebać – informuje szkoleniowiec Unii. – Od początku okresu przygotowawczego do dyspozycji będą wracający po kontuzjach Krzysztof Wojciechowski i Konrad Niedzielski. Warto wspomnieć, że najprędzej w lutym treningi wznowi także kapitan Konrad Kowalczyk, który jeszcze przed pucharowym meczem z mistrzem Polski Piastem Gliwice doznał poważnego urazu.

Przygotowania już trwają…

Piłkarze swój ostatni mecz rozegrali 23 listopada. Po roztrenowaniu mieli czas na zasłużony odpoczynek. Aby jak najlepiej przygotować do piłkarskiej wiosny, trener Rafał Smalec przekazał każdemu indywidualny zakres ćwiczeń do wykonania. – W pierwszej połowie grudnia piłkarze mieli zaleconą abstynencję sportową. Mieli odpocząć, oczyścić głowy, a w drugiej trzymać się indywidualnych zaleceń, które otrzymali, by na pierwszym treningu pojawili się w pełni gotowi do rozpoczęcia przygotowań – komentuje trener Unii! – Pierwszy tydzień wprowadzający, zakończymy testami. W kolejnych dniach zwiększymy intensywność ćwiczeń. Ostatnim etapem będą sparingi – zdradza Smalec.

Siedem sparingów…

MKS Piaseczno, Pogoń Zduńska Wola, Legionovia Legionowo, Pilica Białobrzegi, Górnik Konin, KS Kutno i Victoria Sulejówek – to rywale Unii podczas zimowych sparingów. Skąd taki, a nie inny przydział? – Chcieliśmy uniknąć w sparingach grania cały czas z tymi samymi rywalami, czy zespołami z tej samej ligi co my. Nie jest prosto zagrać sparing z II ligą, bo oni patrzą na nas na samym końcu. Nie jest także prosto zagrać z trzecioligowcem z innej grupy, bo to już są spore odległości. To co mogliśmy z wyższych lig, to ucelowaliśmy, zespoły z IV ligi, to są rywale, z którymi dawno nie graliśmy albo nie graliśmy w ogóle. W sumie rozegramy 7 sparingów. Wszystko jest już zaplanowane i dograne.

Poniżej zimowy pełny rozkład jazdy:

6.01 – Początek przygotowań

Sparingi:

25.01 (IV liga) MKS Piaseczno – UNIA
1.02 UNIA – Pogoń Zduńska Wola (IV liga)
5.02 (II liga) Legionovia Legionowo – UNIA
8.02 (IV liga) Pilica Białobrzegi – UNIA
15.02 (IV liga) Górnik Konin – UNIA
22.02 UNIA – KS Kutno (IV liga)
29.02 UNIA – Victoria Sulejówek (III liga)

7.03 początek rozgrywek III ligi

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …