Home / Aktualności / Unia Skierniewice poznała rywala w Pucharze Polski

Unia Skierniewice poznała rywala w Pucharze Polski

24 stycznia na Stadionie Widzewa Łódź, zarząd ŁZPN rozlosował pary ćwierćfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski. 

Obrońcy trofeum, Unia Skierniewice trafiła na rywala z trzecioligowych boisk – RKS Radomsko. W pozostałych spotkaniach: Pelikan Łowicz zmierzy się z rezerwami łódzkiego Widzewa, Warta Sieradz podejmie Polonię Piotrków Trybunalski, a Jutrzenka Warta zagra  z juniorami ŁKS-u Łódź. Nie znamy jeszcze terminów tych spotkań, wiemy jednak z kim unici zagrają w przypadku awansu. W półfinale rywalem będzie zwycięzca meczu: Warta Sieradz – Polonia Piotrków.

Półfinały powinny zostać rozegrane 6 maja. Za to mecz finałowy zaplanowaliśmy już po zakończeniu ligowej rywalizacji – mówił Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. – Spotkanie rozegrane zostanie na neutralnym terenie. Mamy także pucharową nowinkę. Od obecnej edycji na premie finansowe mogą także liczyć półfinaliści. Otrzymają oni po 2.500 złotych. Nie zmienia się premia dla finalistów. Triumfator może liczyć na 40 tys. zł i występ na szczeblu ogólnopolski. Nagrodę funduje PZPN. Pokonany w finale otrzyma 10 tys. z ł od ŁZPN, ale zakończy pucharową przygodę.

Przypomnijmy, że drużyna prowadzona przez trenera Rafała Smalca swoją rywalizację turniejową rozpoczęła od spotkania z Widokiem Skierniewice, pewnie wygranym na stadionie rywala (9:0). W kolejnej rundzie dopiero po serii jedenastek pokonała Orła Nieborów (2:2) k. 5:4 i awansowała na szczebel wojewódzki. RKS Radomsko w drodze do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski odprawili kolejno: Pilicę Przedbórz (2:0), Włókniarza Zelów (6:0) i KS Paradyż (6:1).


Fot. Krzysztof Kiernowicz/ŁZPN

Pary ćwierćfinałowe:

Widzew II Łódź – Pelikan Łowicz
RKS Radomsko – Unia Skierniewice
Warta Sieradz – Polonia Piotrków
Jutrzenka Warta – ŁKS II Łódź

Półfinały:

Widzew II Łódź /Pelikan Łowicz – Jutrzenka Warta/ŁKS II Łódź)
Warta Sieradz /Polonia Piotrków – RKS Radomsko /Unia Skierniewice

Po Puchar Drużyno!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …