Home / Aktualności / Pogoń Zduńska Wola kolejnym sparingowym rywalem Unii!

Pogoń Zduńska Wola kolejnym sparingowym rywalem Unii!

Przed drużyną trenera Rafała Smalca kolejny zimowy sprawdzian. W środę (5.02) na sztucznym boisku przy ul. Pomologicznej Unia podejmie Pogoń Zduńską Wolę w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00!

Za nami pierwszy miesiąc przygotowań do nowego sezonu. W tym czasie oprócz zajęć wewnętrznych drużyna zdążyła rozegrać dwa pierwsze mecze kontrolne z: MKS Piaseczno (0:0) i Legionovią Legionowo (1:4). – Etos pracy jest widoczny, miło się patrzy jak chłopaki trenują. Jeszcze wiele rzeczy jest do poprawy, ale wiosną chcemy się zaprezentować się z jak najlepszej strony – podsumował półmetek przygotowań szkoleniowiec Unitów Rafał Smalec.

Do inauguracji piłkarskiej wiosny pozostał już niecały miesiąc. W tym czasie drużyna rozegra jeszcze pięć spotkań kontrolnych. Pierwszy już w najbliższą środę, 5 lutego na sztucznym boisku przy ul. Pomologicznej. Rywalem będzie czwartoligowa Pogoń Zduńska Wola. Kolejne zostaną rozegrane na wyjeździe 8 lutego z Pilicą Białobrzegi i 15 lutego z Górnikiem Konin oraz u siebie: 22 lutego z KS Kutno i 29 lutego z Victorią Sulejówek.

Przypomnijmy, że z drużyną pożegnał się Mikołaj Smyłek, który przeniósł się do drugoligowej Pogoni Siedlce. Na wypożyczenie udał się za to środkowy napastnik Maciej Nalej, a klub rozwiązał kontrakt z Mateuszem Wodzyńskim. Drużyna cały czas testuje nowych zawodników, którzy wiosną mieliby zasilić zespół.  Jeśli pojawią się oficjalne informacje, będziemy je przekazywać
za pośrednictwem naszych kanałów.

sprawdź również

Unia wygrywa w Sieradzu i wskakuje na podium rozgrywek 3. ligi!

Piłkarze prowadzeni przez trenera Dawida Kroczka, po zwycięstwie w Sieradzu z miejscową Wartą (2:1) awansowali …