Home / Aktualności / PZPN: Decyzje w sprawie rozgrywek do11 maja

PZPN: Decyzje w sprawie rozgrywek do11 maja

Przed nami kluczowe trzy tygodnie, podczas których wyjaśni się piłkarska przyszłość rozgrywek w trzeciej lidze grupie łódzkiej.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek wspólnie z prezesami Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, podczas ostatniej wideokonferencji omówił aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe. Ustalono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do poniedziałku 11 maja 2020 roku. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku. Ważne jest to, że zatwierdzony wariant będzie wspólny dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

Warto dodać, że zawodnicy od kilku tygodni trenują indywidualnie według zaleceń trenera Rafała Smalca – Ufam im. To profesjonaliści. Wiedzą co mają robić. Boisko zweryfikuje jak przepracowali ten okres – dodaje.  Zapytany o szanse na dokończenie sezonu, odpowiada optymistycznie. – Jeśli władze związku pozwolą nam wznowić rozgrywki z początkiem czerwca, jesteśmy w stanie zakończyć ligę w połowie lipca. Czekamy na decyzje!

Śledźcie naszą stronę! Będziemy na bieżąco informować o sytuacji!

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …