Home / Aktualności / OFICJALNIE: Unia w Półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

OFICJALNIE: Unia w Półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Piłkarze Unii Skierniewice zagrają w kolejnej fazie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Taką decyzję podjął ŁZPN po meczu ćwierćfinałowym w Radomsku. W drużynie gospodarzy zagrał bowiem zawodnik, który powinien pauzować za żółte kartki.

Choć pierwsze informacje o walkowerze pojawiały się już w środę, to klub czekał na potwierdzenie ze strony władz związku – Czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie tej decyzji. Dziś rano dostaliśmy informację o walkowerze i awansie Unii do dalszej fazy pucharu – skomentował dyrektor sportowy klubu Leszek Koźbiał.

Przypomnijmy, że mecz odbył się 18 lipca w Radomsku i zakończył się minimalnym zwycięstwem gospodarzy (2:1). Po spotkaniu wyszło jednak na jaw, że w drużynie RKS-u zagrał piłkarz, który nie miał prawa przebywać na boisku. Chodzi o Krystiana Kolasę, który powinien pauzować za żółte kartki. Niedopatrzenie drużyny z Radomska ma teraz swoje konsekwencje i to Unia zagra już w przyszłym tygodniu z Wartą Sieradz.

Nie komentujemy decyzji. Zamiast tego przygotowujemy się do kolejnej fazy tych rozgrywek. W sobotę gramy sparing w Kutnie, zgodnie z planem. We wtorek powalczymy za to z Wartą – powiedział trener Rafał Smalec. – Niestety zostaliśmy ukarani walkowerem za mecz z Unią Skierniewice w Pucharze Polski. W barwach RKS Radomsko zagrał bowiem Krystian Kolasa, który powinien pauzować za żółte kartki. Oznacza to koniec przygody pucharowej dla RKS w sezonie 2019/2020. Czas skupić się na lidze i pokazać wszystko co najlepsze w tych rozgrywkach – skomentował na swojej stronie klub z Radomska. W czwartek (23.07) wieczorem pełna odpowiedzialność za decyzję wziął na siebie prezes klubu Radosław Pawelec, który złożył dymisję na ręce zarządu klubu.

Spotkanie półfinałowe zaplanowane jest na wtorek, 28 lipca w Sieradzu. Mecz ma zostać rozegrany o godz. 17:30. Warto dodać, że kibice będą mogli wejść na trybuny bezpłatnie, dlatego zapraszamy wszystkich sympatyków naszego klubu do wspierania drużyny na wyjeździe. W drugim półfinale Pelikan Łowicz zmierzy się z Jutrzenką Wartą. Spotkanie odbędzie się dzień później o godz. 18:00.

Wszyscy do Sieradza!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …