Home / Aktualności / Komunikat zarządu Unii Skierniewice

Komunikat zarządu Unii Skierniewice

Szanowni Państwo,

              Za nami wielki sukces sportowy i organizacyjny Unii Skierniewice, jakim niewątpliwie było spotkanie 1/32 Finału Pucharu Polski z czterokrotnym Mistrzem Polski i piłkarską marką – Widzewem Łódź. Nasza młoda drużyna pod wodzą Rafała Smalca i Piotra Kocęby, podjęła rękawice w starciu w faworyzowanymi łodzianami. Mimo braku awansu, każdy z nas może być dumny z postawy jaką zaprezentowali nasi skierniewiccy piłkarze, zostawiając masę zaangażowania i siły na boisku, udowadniając, że Unia może walczyć jak równy z równym, nawet z tak zasłużonymi drużynami, jak Widzew Łódź, czy przed rokiem Piast Gliwice.

              Gdy kilka lat temu podjęliśmy się odbudowy najstarszego klubu w Skierniewicach jakim jest Unia, niewielu spodziewało się że będziemy rywalizować z Mistrzem Polski, czy legendą jaką jest Widzew. Nikt nie pomyślałby że rok po roku będziemy mogli się cieszyć z takich sukcesów. Zarząd Unii wierzył w to głęboko i udało się osiągnąć ten cel. Warto wspomnieć że Unia 7 lat temu zaczynała od najniższej klasy rozgrywkowej! By rok po roku dojść do miejsca w którym jest dziś. Dlatego sukces ten nie byłby możliwy bez tych wszystkich którzy przez te kilka lat byli z nami i wspierali ten projekt ciężką pracą – dziękujemy!

              Dziś dziękujemy piłkarzom za profesjonalizm, odwagę i zaangażowanie prezentowane na boisku, a trenerom za przygotowanie drużyny do meczu. Dziękujemy za emocje, które przeżywaliśmy w ostatnich tygodniach. To dzięki Wam, mogliśmy w Skierniewicach, drugi rok z rzędu przeżywać prawdziwie mistrzowskie emocje. Zrobiliście wielką rzecz broniąc jako pierwsi w historii Wojewódzki Puchar Polski. Za to należy się wszystkim wielki szacunek!

              Dziękujmy za znakomitą organizacje pracowników Klubu pod wodzą Leszka Koźbiała, na którego barkach spoczywał ciężar organizacyjny wydarzenia. Sukces nie byłby możliwy bez nieocenionego wsparcia naszych partnerów, sponsorów, władz miasta, działaczy, spółek, samorządu oraz przyjaciół, dla których klub Unia Skierniewice to coś więcej niż klub piłkarski. Dziękujemy władzom miasta i pracownikom OSiR z prezesem Markiem Kujawskim na czele. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na czele z dyrektorką Justyną Łukasik. To dzięki Waszej ciężkiej pracy, mecz Unii Skierniewice z Widzewem, mogliśmy bezpiecznie podziwiać z wysokości trybun.

              Podziękowania kierujemy również dla Andrzejowi Kowalczykowa z F.H.U Alko za profesjonalne przygotowanie murawy, pracownikom ochrony, policji, strażnikom miejskim i strażakom za dbanie o bezpieczeństwo i komfort kibiców i przybyłych gości. Wielkie podziękowania dla wszystkich przedstawicieli mediów zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich, za ciepłe słowa o Klubie, zawodnikach i całej organizacji. Dziękujemy Kibicom, którzy zadbali o odpowiednią oprawę spotkania i doping.

              Nasza wspólna mobilizacja, kilkutygodniowa ciężka praca sprawiły, że 15 sierpnia skierniewiczanie zapamiętają na długo, a Unia na zawsze zapisze się w historii skierniewickiego i ogólnopolskiego sportu. To dzięki Wam kibice mogli po raz kolejny, w swoim rodzinnym mieście oglądać i przeżywać największe piłkarskie emocje od lat. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc i każde mile słowo, a także otwarci na dalszą współpracę w budowie Unia Skierniewice.

              Takie momenty udowadniają nam wszystkim że warto! Warto stawiać na sport, warto wspierać projekt Unia Skierniewice, który łączy Skierniewiczan i daje wiele radości. Nie jest to możliwe bez wsparcia władz miasta, sponsorów, kibiców. Wasza pomoc i wparcie jest niezbędne by nadal się rozwijać.

              Wierzymy, że zgodnie z zapowiedziami władz miasta niebawem rozpocznie się przebudowa nowo zaprojektowanego stadionu Unii przy ul Pomologicznej, na którym niedalekiej przyszłości wydarzenia takie jak ostatnio będą mogły się odbywać każdego weekendu.

              Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy wszystkie firmy, organizacje, sponsorów, ludzi dobrej woli do kontaktu z Klubem w celu podjęcia współpracy. Udowodniliśmy, że Unia to niewątpliwie uznana marka w regionie i Kraju. Marka w którą warto zainwestować, wspierać. Cieszmy się z sukcesów i wykorzystajmy to.

Raz jeszcze dziękujemy.
Zarząd Klubu Unia Skierniewice

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …