Home / Aktualności / Obrońcy tytułu w kolejnej fazie Pucharu Polski!

Obrońcy tytułu w kolejnej fazie Pucharu Polski!

Unia Skierniewice pokonała w Jeżowie miejscową Olimpię (4:0) i awansowała na szczebel Wojewódzki Pucharu Polski.

Nie było niespodzianki w spotkaniu półfinałowym okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Unią Skierniewice, a Olimpią Jeżów. Podopieczni trenera Rafała Smalca po łatwym spotkaniu pokonali niżej notowanego rywala (4:0), choć wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Wynik otworzył już po kwadransie Adrian Dudziński, który wykorzystał niefrasobliwe zachowanie bramkarza w polu karnym. W kolejnych minutach piłka wielokrotnie obijała słupki i poprzeczki, lub też strzały przelatywały minimalnie obok bramki gospodarzy. Skierniewiczanie praktycznie nie schodzili z połowy Jeżowian, ale do przerwy nie potrafili strzelić kolejnych bramek. Te padły dopiero w drugiej części. W 48 minucie pięknym uderzeniem popisał się Kacper Karasek. W 52 ten sam zawodnik podwyższył na (3:0) po bardzo ładnej akcji z Dawidem Dzięgielewskim. Wynik na (4:0) ustalił wspomniany „Dzięgiel”. Warto odnotować, że po ponad dwóch miesiącach absencji spowodowanej kontuzją, do gry wrócił Jakub Jasiński.

Skierniewiczanie rozpoczęli spotkanie w mocno eksperymentalnym zestawieniu. W drugiej połowie na boisku zameldowali się starzy wyjadacze, a zespół przetestował kilka rozwiązań przed zbliżającym się spotkaniem z Legionovią Legionowo. Mecz już w sobotę, 24 października o godz. 14:00 przy ul. Pomologicznej.

Obrońcy tytułu ponownie zameldowali się zatem na etapie wojewódzkiego pucharu Polski. Kto będzie kolejnym rywalem naszej drużyny, w drodze po trzeci kolejny tytuł, przekonamy się niebawem.

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …