Home / Aktualności / Piłkarze Unii wznowili treningi!

Piłkarze Unii wznowili treningi!

11 stycznia piłkarze skierniewickiej Unii wznowili treningi na sztucznym boisku przy ul. Pomologicznej. Przez nieco ponad dwa miesiące drużyna postara się jak najlepiej przygotować do rozgrywek i utrzymać wysokie, szóste miejsce w tabeli trzeciej ligi.

Piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Smalca rozpoczęli okres przygotowawczy do kluczowej części sezonu. 11 stycznia, po raz pierwszy po świątecznej przerwie spotkali się na boisku przy ul. Pomologicznej. Szkoleniowiec miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Zabrakło jedynie Krzysztofa Wojciechowskiego, który przebywał na kontrolnym badaniu pourazowym. Rozgrzewka koordynacyjna, rozciąganie, dziadek i wspólna gierka – tak wyglądały pierwsze noworoczne zajęcia unitów.

-Teraz treningi odbywać się będą codziennie, od poniedziałku od piątku – zaznacza trener Rafał Smalec. – Zaczynamy spokojnie od zajęć przygotowawczych. W czwartek zawodników czekają testy szybkościowe na fotokomórkach oraz beep testy na wytrzymałość. Intensywność treningów będzie sukcesywnie zwiększana, po to aby drużyna była w jak najlepszej formie na wiosnę. W kolejnym tygodniu wracamy na pełne obroty, a następnie do systemu 4 plus 1.

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy musieli odpowiednio przepracować okres świąteczno-noworoczny. W grudniu każdy z piłkarzy otrzymał specjalną rozpiskę z planem indywidualnych treningów, po to by wraz z pierwszym treningiem być gotowym do pracy.

Sześć sparingów w presezonie…

W ostatnim tygodniu stycznia drużyna przejdzie do systemu treningowego 4+1 (cztery treningi i sparing) i rozegra sześć spotkań kontrolnych. Rywalami będą drugoligowiec: Znicz Pruszków, trzecioligowcy: Legionovia Legionowo i Pogoń Grodzisk Mazowiecki oraz czwartoligowcy: ŁKS II Łódź, Escola Varsovia i Victoria Sulejówek. Pełen harmonogram spotkań poniżej. Cykl sparingów zakończy się 6 marca. Potem rozpocznie się batalia o pierwszą ósemkę. 13 marca Unia powalczy w Morągu z miejscowym Huraganem. Tydzień później (20.03) uda się na stadion przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie, na mecz z Polonią Warszawa, a na zakończenie rundy (27.03) podejmie KS Kutno w Skierniewicach.

Szatnia bez zmian

Co ważne drużyna przystąpi do walki o grupę mistrzowską w niezmienionym składzie personalnym. Dodatkowo do gry po kilku miesiącach pauzy wracają Maciej Wilanowski i Krzysztof Wojciechowski. Klub nie wyklucza jednak ściągnięcie kolejnego napastnika.

– Chcemy spokojnie przygotować się do dalszej walki o najwyższe cele, w składzie personalnym, który rozpoczął sezon. Nie przewidujemy większych zmian kadrowych. Rozglądamy się jedynie za zawodnikami ofensywnymi – powiedział Sebastian Pazurek z zarządu klubu.

Przypomnijmy, że Unia zakończyła rok 2020 na 6 miejscu w ligowej tabeli. Cel, aby utrzymać się w pierwszej ósemce, został osiągnięty. W 18 spotkaniach skierniewiczanie zgromadzili 30 punktów, notując: 9 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. Dorobek bramkowy naszej drużyny to 33 bramki strzelone i 22 stracone.

Okres przygotowawczy:

21.12 – 11.01 – indywidualne treningi zawodników
11.01 – 29.01 – początek przygotowań do III ligi
30.01 – 6.03 – Sparingi
13.03 – Początek rozgrywek

SPARINGI
30.01 – ŁKS II – UNIA
6.02 – UNIA – ESCOLA Varsovia
13.02 – Pogoń Grodzisk – UNIA
20.02 – Znicz Pruszków – UNIA
27.02 – Legionovia Legionowo – UNIA
6.03 – UNIA – Victoria Sulejówek

3. LIGA
13.03 – Huragan Morąg – UNIA
20.03 – Polonia Warszawa – UNIA
27.03 – UNIA – KS Kutno

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …