Home / Aktualności / Obrońcy tytułu w Finale! Orzeł Nieborów – Unia 0-3

Obrońcy tytułu w Finale! Orzeł Nieborów – Unia 0-3

Piłkarze Unii Skierniewice, bez problemów poradzili sobie z niżej notowanym rywalem z Nieborowa, wygrywając gładko (3:0) i meldując się w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. 23 czerwca skierniewiczanie zmierzą się z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Mecz w Nieborowie rozstrzygnął się bardzo szybko. W 15 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Adrian Dudziński, a kwadrans później na (2:0) podwyższył Hubert Berłowski. Niżej notowany rywal z Nieborowa, w pierwszej części nie stworzył sobie żadnej klarownej okazji bramkowej, a Unia całkowicie kontrolowała spotkanie.

Wynik meczu został ustalony na początku drugiej odsłony, za sprawą samobójczego trafienia piłkarzy z Nieborowa. Do końca, mimo stwarzanych okazji z obu stron, bramek już nie oglądaliśmy, a Unia zapewniła sobie awans do wielkiego finału. Zrobiła to w imponującym stylu. W czterech rozegranych meczach, zanotowała komplet zwycięstw, zachowując czyste konto i strzelając 19 bramek. 23 czerwca skierniewiczanie zmierzą się w nim z rezerwami ŁKS-u Łódź, którego piłkarze okazali się o jedno trafienie lepsi od trzecioligowego Radomska (1:0). Nie znamy jeszcze szczegółów i miejsca rozgrywania tego meczu. Wszystko wskazuje jednak na to, że mecz odbędzie się w Łodzi.

Warto wspomnieć, że dla Unii będzie to trzeci kolejny finał. Poprzednie skierniewiczanie rozstrzygali na swoją korzyść. W 2019 po serii jedenastek, ograli Lechię Tomaszów Mazowiecki na boisku w Piotrkowie Trybunalskim (3:3) k. 4:3. Przed rokiem (2020) okazali się lepsi od Pelikana Łowicz na stadionie w Kutnie, wygrywając w regulaminowym czasie (3:2).

– Jeszcze nikt w historii nie obronił tytułu. Nam się to udało. Teraz czeka nas obrona, obrony. Tak puchar jest tym w co chcemy w tym sezonie zainwestować – zapowiadał przed wznowieniem rozgrywek trzecioligowych trener Rafał Smalec. Szkoleniowiec słowa dotrzymał, a Unia kolejny raz powalczy o tytuł najlepszej drużyny w Województwie Łódzkim i prawo występu w rozgrywkach ogólnopolskich. Wcześniej dzięki wygranym finałom, skierniewiczanie przy ul. Pomologicznej, gościli Mistrza Polski, Piasta Gliwice (1:1) po dogrywce 1:5 dla gości i Widzew Łódź (0:4).

FOTORELACJA 

Droga do Finału:

Runda Okręgowa
Mazovia Rawa Mazowiecka – UNIA (0:5)
Olimpia Jeżów – UNIA (0:4)

1/4 Finału
UNIA – KS Kutno (7:0)
1/2 Finału
Orzeł Nieborów – UNIA (0:3)
FINAŁ – 23 czerwca
ŁKS II Łódź – UNIA

Po Puchar Drużyno!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …