Home / Aktualności / Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski 22 czerwca!

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski 22 czerwca!

Zmienił się termin rozegrania meczu finałowego Wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie pomiędzy obrońcą tytułu, Unią Skierniewice, a ŁKS II Łódź odbędzie się we wtorek, 22 czerwca na płycie głównej stadionu przy ul. Władysława Króla w Łodzi.

Najważniejsze spotkanie w tym sezonie zbliża się wielkimi krokami. 22 czerwca piłkarze ze Skierniewic, staną przed ogromną szansą zdobycia trzeciego z rzędu tytułu najlepszej drużyny w Województwie Łódzkim. Mecz będzie ostatnim dla Rafała Smalca. Po sezonie trener który spędził w Skierniewicach cztery lata pełne sukcesów, przenosi się do Warszawy. Trzeba zrobić zatem wszystko, aby podziękować trenerowi w najlepszy możliwy sposób, kolejny raz zapisując w historii polskiej piłki i po raz trzeci sięgnąć po Puchar Polski na szczeblu Wojewódzkim.

Przypomnijmy, że poprzednie potyczki finałowe skierniewiczanie rozstrzygali na swoją korzyść. W 2019 po serii jedenastek, ograli Lechię Tomaszów Mazowiecki na boisku w Piotrkowie Trybunalskim (3:3) k. 4:3. Przed rokiem (2020) okazali się lepsi od Pelikana Łowicz na stadionie w Kutnie, wygrywając w regulaminowym czasie (3:2).

Jeszcze nikt w historii nie obronił tytułu. Nam się to udało. Teraz czeka nas obrona, obrony. Tak puchar jest tym w co chcemy w tym sezonie zainwestować –zapowiadał przed wznowieniem rozgrywek trzecioligowych trener Rafał Smalec. Szkoleniowiec słowa dotrzymał, a Unia kolejny raz powalczy o tytuł najlepszej drużyny w Województwie Łódzkim i prawo występu w rozgrywkach ogólnopolskich. Wcześniej dzięki wygranym finałom, skierniewiczanie przy ul. Pomologicznej, gościli Mistrza Polski, Piasta Gliwice (1:1) po dogrywce 1:5 dla gości i Widzew Łódź (0:4).Na zwycięzców czeka również czek o wartości 40 tysięcy złotych. Jest więc o co walczyć!

Finał stadionie ŁKS-u

Po długich dyskusjach zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył termin i miejsce rozegrania meczu finałowego. Pierwotnie, spotkanie miało zostać rozegrane 23 czerwca. Nie wiadomo było gdzie piłkarze zagrają. Ostatecznie po długich debatach władze związku zdecydowały się zorganizować finał 22 czerwca o godz. 18:00 na nowym Stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego przy ul. Władysława Króla w Łodzi.

W związku z zainteresowaniem Kibiców ze Skierniewic wyjazdem na ten mecz, informujemy, że klub zorganizuje transport do Łodzi i z powrotem. – Dla kibiców ze Skierniewic przeznaczonych jest 300 miejsc. Wejściówki po 10 zł. Jeśli ktoś będzie chciał jechać na ten mecz, prosimy o zgłaszanie się w sekretariacie klubu przy ul. Pomologicznej w czwartek i piątek w godz. 17:30 – 20:00 – poinformował Leszek Koźbiał dyrektor sportowy Unii Skierniewice.

Drogi do finału obu ekip

Skierniewiczanie, jak na obrońców tytułu przystało w wielkim stylu awansowali do meczu Finałowego. 19 strzelonych bramek w czterech meczach to imponujący wynik, który może napawać optymizmem . Swoją drogę piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Smalca rozpoczęli w Rawie Mazowieckiej, wygrywając z Mazovią (5:0). W finale okręgu pewnie ograli zaś Orła Nieborów (4:0), awansując na szczebel wojewódzki. W ¼ zmiażdżyli najpierw KS Kutno (7:0), a w półfinale Orła Nieborów (3:0).

Łodzianie drogę do finału rozpoczęli od III rundy okręgowej, pokonując Borutę Zgierz (1:0). W IV rundzie po walkowerze awansowali do półfinału (drużyna GKS Ksawerów wycofała się z rozgrywek), gdzie czekał przedstawiciel trzecioligowy, Sokół Aleksandrów Łódzki. Po kapitalnym widowisku ostatecznie lepsi byli młodzi zawodnicy ŁKS-u, którzy sensacyjnie wygrali (3:2).

Na etapie wojewódzkim biało-czerwoni byli lepsi kolejno od Lechii Tomaszów Mazowiecki (2:1) i RKS Radomsko (1:0). 7 strzelonych bramek i 3 stracone, to pucharowy bilans podopiecznych trenera Marcina Matysiaka. Warto dodać, że ŁKS będzie występował w przyszłym sezonie w rozgrywkach trzecioligowych. Łodzianie w 33. rozegranych kolejkach nie poznali smaku porażki, gromadząc 87 punktów, notując 27 zwycięstw i 7 remisów, strzelając przy tym 113 bramek, a tracąc zaledwie 28.

Zapowiada się zatem wielkie sportowe widowisko w Łodzi. Kibice! Liczymy na Wasze wsparcie na miejscu w Łodzi. Przejdźmy razem do Historii! Wszyscy do Łodzi!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …