Home / Aktualności / Lech Poznań rywalem Unii w 1/16 Pucharu Polski!

Lech Poznań rywalem Unii w 1/16 Pucharu Polski!

Kolejna piłkarska marka zawita na stadion miejski przy ul. Pomologicznej. Pod koniec października Unia Skierniewice zmierzy się z liderem PKO Ekstraklasy, siedmiokrotnym Mistrzem Polski – Lechem Poznań w ramach 1/16 Pucharu Polski!

Na takie informacje czekali wszyscy sympatycy skierniewickiej Unii. Punktualnie w południe w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie kolejnej rundy Pucharu Polski. Na rozstrzygnięcia, musieliśmy czekać do samego końca. Unia i Lech zostały wylosowane jako ostatnie.

– Cudowne losowanie. Albo grubo, albo wcale. Liczyliśmy na takie rozstrzygnięcie. Chcieliśmy trafić na drużynę w naszym zasięgu lub na przedstawiciela ekstraklasy. Udało się. Osobiście mega się cieszę na to spotkanie – skomentował na gorąco trener Piotr Kocęba. – Lech to główny kandydat do mistrzostwa Polski w tym sezonie. Trener Maciej Skorża to jeden z najlepszych i najciekawszych szkoleniowców na rynku. Miło będzie go poznać. Czekamy na piłkarskie święto w Skierniewicach – dodał.

Zgodnie z regulaminem mecz zostanie rozegrany w Skierniewicach na obiekcie przy ul. Pomologicznej (Unia występuje w III lidze, Lech w najwyższej klasie rozgrywkowej). Spotkanie zaplanowano na 27-28 października. Nie znamy jeszcze konkretnego terminu. O wszystkich szczegółach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszych kanałów.

Przypomnijmy, że to trzeci kolejny rok, w którym Unia melduje się w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski. Wcześniejsze dwie edycja zakończyła na etapie 1/32. W 2019 skierniewiczanie przegrali z ówczesnym mistrzem Polski – Piastem Gliwice, dopiero po dogrywce (1:1) 1:5. Rok temu, na tym samym etapie ulegli Widzewowi Łódź (0:4). W trwającej edycji Unia w 1/32 pokonała w delegacji Concordię Elbląg (2:0) i drugi raz w swojej historii zameldowała się w 1/16.

#WszyscyNaUnię 

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …