Home / Aktualności / Unia wygrywa i wraca na pozycję wicelidera 3. ligi

Unia wygrywa i wraca na pozycję wicelidera 3. ligi

Po zwycięstwach z Mamrami Giżycko (3:1) i Bronią Radom (1:0) piłkarze Unii Skierniewice z dorobkiem 25 punktów zajmują drugą pozycję w tabeli trzeciej ligi. W niedzielę sprawdzian formy w Łowiczu i derby regionu z Pelikanem.

W znakomitych nastrojach do derbowego starcia z Pelikanem Łowicz, przystąpią piłkarze Unii. Skierniewiczanie przed tygodniem pokonali w dalekim Giżycku, miejscowe Mamry (3:1). W środku tygodnia przed własną publicznością byli lepsi od Broni Radom (1:0). Bramki dla Unii w tych spotkaniach zdobyli: trzy Kamil Sabiłło i jedną Damian Makuch.

Dla zawodników prowadzonych przez trenera Piotra Kocębę była to ósma ligowa wygrana w całym sezonie, która pozwoliła powrócić na drugie miejsce w tabeli. Prowadzi nieprzerwanie Legionovia, która wyprzedza skierniewiczan o siedem punktów.

Do końca rundy jesiennej pozostało już tylko pięć kolejek ligowych. Najbliższym rywalem będzie Pelikan Łowicz (spotkania zaplanowane na niedzielę, 17 października na godz. 12:00). W październiku piłkarze Piotra Kocęby zagrają jeszcze u siebie ŁKS II Łódź (23.10 o godz. 12:00) oraz w delegacji z GKS Wikielec (30.10 o godz. 14:00). W listopadzie czekają nas tylko dwa spotkania. Na początek mecz na szczycie i starcie z liderem z Legionowa (6.11 o godz. 13:00) w Skierniewicach oraz wyjazdowa batalia z beniaminkiem ze Szczuczyna (13.11 o godz. 12:00).

To nie koniec spotkań. Unia reprezentuje województwo łódzkie również w centralnym Pucharze Polski. 26 października do Skierniewic przyjedzie siedmiokrotny Mistrz Polski, lider PKO Ekstraklasy – Lech Poznań, a wszystko w ramach 1/16 Fortuna Puchar Polski. Pierwszy gwizdek o godz. 13:30! 

Unia z powodzeniem radzi sobie również w Pucharze Okręgowym docierając aż do półfinału. W nim właśnie zmierzy się już 20 października ze Zrywem Wygoda (godz. 15:15 ). Jeśli wygra, kolejny raz wystąpi w Pucharze Wojewódzkim.

Bądźcie z nami!

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …