Home / Aktualności / Wielkie piłkarskie święto przy ul. Pomologicznej! We wtorek gramy z Lechem!

Wielkie piłkarskie święto przy ul. Pomologicznej! We wtorek gramy z Lechem!

7 – krotny Mistrz Polski, 5- krotny triumfator Pucharu Polski, 6-krotny zdobywca Superpucharu Polski, lider trwających rozgrywek Ekstraklasy, naszpikowany gwiazdami zespół Lecha Poznań, już 26 października zawita do Skierniewic w ramach 1/16 Finału Fortuna Puchar Polski!

Przed nami najważniejszy mecz sezonu. Już w najbliższy wtorek drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kocębę, podejmie jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce – Lecha Poznań. Poznańska lokomotywa zawita na Stadion Miejski, dzięki piłkarzom, którzy od kilku lat z powodzeniem reprezentują miasto i województwo łódzkie w rozgrywkach pucharowych.

Przypomnijmy, że skierniewiczanie w tym roku po raz trzeci z rzędu triumfowali w Wojewódzkim Pucharze Polski, pokonując w Łodzi, rezerwy ŁKS-u Łódź (3:1). Następnie w 1/32 finału bez większych problemów pokonali Concordię Elbląg (2:0) i po raz drugi w historii klubu znaleźli się w grupie najlepszych 32 zespołów w Polsce! Los chciał, że skierniewiczanie kolejny raz wylosowali piłkarską markę.

– Liczyliśmy na takie rozstrzygnięcie. Chcieliśmy trafić na drużynę w naszym zasięgu lub na przedstawiciela ekstraklasy. Udało się – komentował na chwilę po losowaniu trener Piotrek Kocęba. – Osobiście mega się cieszę na to spotkanie. – Lech to główny kandydat do mistrzostwa Polski w tym sezonie. Trener Maciej Skorża to jeden z najlepszych i najciekawszych szkoleniowców na rynku. Miło będzie go poznać. Czekamy na piłkarskie święto w Skierniewicach– dodał.

Mecz zostanie rozegrany w najbliższy wtorek, 26 października o godz. 13:30! Szczegółowe informacje dotyczące tego spotkania zostaną podane podczas sobotniego meczu z rezerwami ŁKS-u Łódź (23.10 o godz. 12:00).

Mecz podwyższonego ryzyka

Niestety spotkanie z „Kolejorzem” zostało zakwalifikowane przez policję jako wydarzenie podwyższonego ryzyka, przez co na trybunach będzie mogło zasiąść do tysiąca osób. Brak zgody na organizację imprezy masowej podyktowany jest głównie względami bezpieczeństwa. Zarząd klubu zdecydował, by wtorkowe spotkanie z racji ograniczonej liczby było przede wszystkim świętem skierniewickiego sportu.

Chcemy znaczącą część puli biletów, którymi dysponujemy przeznaczyć dla dzieci z naszej szkółki i ich rodzin, a także dla naszych najwierniejszych kibiców, darczyńców i sponsorów. Zależy nam na tym, by jak najwięcej mieszkańców zasiadło na trybunach, dlatego będziemy starali się weryfikować tożsamość kupujących wejściówki – dodaje przedstawiciel zarządu Unii.

Piłkarze Unii znajdują się obecnie w znakomitej formie. Po 14 rozegranych kolejkach drużyna zajmuje pozycję wicelidera tabeli III ligi. O sile rażenia naszego zespołu przekonali się ostatnio zawodnicy Pelikana, którzy przegrali przed własną publicznością (0:3). Warto dodać, że Unia w 8 ostatnich spotkaniach, zanotowała 6 zwycięstw, remis i tylko jedną porażkę, strzelając 15 bramek, a tracąc zaledwie 5.

Lech Poznań jest liderem ekstraklasy i murowanym faworytem do awansu. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Macieja Skorży, pokonali przy ul. Łazienkowskiej, warszawską Legię (1:0). W 11. kolejkach, lechici zgromadzili 24 oczka, notując 7 zwycięstw, 3 remisy i tylko jedną porażkę, z Jagiellonią Białystok (0:1). Kolejorz zdobył jak dotąd 23 bramki, tracąc zaledwie 6.

Skierniewiczanie zapowiadają walkę do ostatnich minut. Mało kto wymaga od nich awansu, ale przecież dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. My liczymy na podobny występ jak ten sprzed dwoma laty, kiedy to udało zatrzymać w regulaminowym czasie ówczesnego mistrza Polski, Piasta Gliwice (1:1 d. 1:5). W roku ubiegłym, również w ramach 1/32 PP, skierniewiczanie tym razem gładko przegrali z Widzewem Łódź (0:4).

Wszyscy na Unię !

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …