Home / Aktualności / Unia rozpoczęła przygotowania do piłkarskiej wiosny!

Unia rozpoczęła przygotowania do piłkarskiej wiosny!

10 stycznia piłkarze Unii rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej trzeciej ligi. Teraz przed drużyną intensywny czas wypełniony treningami i aż ośmioma sparingami. Rozgrywki wracają 5 marca!

Po krótkiej przerwie świąteczno – noworocznej do treningów wrócili zawodnicy skierniewickiej Unii. Zanim piłkarze stawili się na pierwszych w 2022 roku zajęciach, na przełomie grudnia i stycznia trenowali według indywidualnych rozpisek. Trenerzy wykorzystali zaś przerwę na odpoczynek i dogłębną analizę zespołu.- Przerwa była potrzebna nam wszystkim. Taki reset głowy jest bardzo ważny. Z drugiej strony drużyna, już od dwóch tygodni pracowała wg. indywidualnych rozpisek. My jako sztab musieliśmy spiąć jesień wielką klamrą i zastanowić się w którą stronę idziemy na wiosnę, więc ten okres wcale nie był leżeniem na kanapie. Ale nie narzekamy, ponieważ każdy z nas bardzo to lubi i cieszymy się z powrotu do treningów – opowiada szkoleniowiec unitów, Piotr Kocęba.

Okres przygotowawczy potrwa od 10 stycznia do 4 marca. W tym czasie drużyna wykona całą masę pracy, by wejść na jak najwyższy poziom sportowy na pierwszą ligową kolejkę.- W najbliższych dniach na spokojnie będziemy wchodzić na wyższe obroty. Ten tydzień mamy mocno wprowadzający, jest też wielu zawodników, których sprawdzamy pod kątem przydatności do zespołu. 22 stycznia rozgrywamy pierwszy sparing i po tym okresie mam nadzieję na ustabilizowanie sytuacji kadrowej – zapowiada Kocęba.

Jeśli już mowa o test meczach, skierniewiczanie rozegrają w tym okresie aż osiem takich spotkań: z Victorią Sulejówek, Zniczem Pruszków, Stalą Głowno, Ursusem Warszawa, Wartą Sieradz, Widzewem II Łódź, KS Kutno, Mszczonowianką Mszczonów i Zrywem Wygoda. . – Jeżeli mówimy o planach dalszych to z pewnością będziemy chcieli, jak najszybciej uciekać z boiska sztucznego na naturalną nawierzchnię. Duże obciążenia jakie będziemy aplikować w treningach będą dla zawodników mordercze przy takiej nawierzchni. Oczywiście takie plany są w ogromnej mierze zależne od pogody, a na to wpływu nie mamy – wyjaśnia trener Unii.

Budujące jest to, że skład drużyny nie zmieni się znacznie w porównaniu do rundy jesiennej. – Co do ruchów kadrowych to będą to raczej korekty, kilku zawodników dostało wolną rękę do szukania klubu, kilku zawodników w ich miejsce pozyskamy. Praca jaką klub wykonał w poprzednich latach okazała się sporym magnesem dla młodych piłkarzy, którzy widzą w Unii dobre miejsce dla rozwoju i wybicia się na poziom centralny. Więc nasze ruchy w zdecydowanej większości będą szły w tym kierunku – uspokaja szkoleniowiec unitów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszych zajęć w 2022 roku! [TUTAJ] 

Sparingi:
22.01 UNIA – Victoria Sulejówek (IV liga)
26.01 UNIA – Znicz Pruszków (II liga)
29.02 UNIA – Stal Głowno (IV liga)
2.02 Ursus Warszawa – UNIA
5.02 UNIA – Warta Sieradz (IV liga)
12.02 (IV liga) Widzew II Łódź – UNIA
19.02 KS Kutno – UNIA
26.02 (IV liga) Mszczonowianka – UNIA / Zryw Wygoda – UNIA
5.02 początek rozgrywek III ligi
5.03 Polonia Warszawa – UNIA

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …