Home / Aktualności / Damian Makuch piłkarzem pierwszoligowego Górnika Polkowice

Damian Makuch piłkarzem pierwszoligowego Górnika Polkowice

Były zawodnik Unii Skierniewice, związał się z pierwszoligowcem, 2,5 rocznym kontraktem. 

Damian przybył do Unii 7 lipca 2020 roku z Akademii Lecha Poznań. W tym czasie wystąpił, łącznie w 19 spotkaniach (17 ligowych, 2 pucharowych), strzelając trzy bramki. To znakomity i utalentowany środkowy pomocnik, który wnosił wiele jakości do pierwszej drużyny. Mimo młodego wieku stanowił o sile skierniewickiego zespołu, mając ogromny wpływ na wysoką pozycję w tabeli w minionym sezonie. 

Makuch to kolejny zawodnik, który w barwach Unii rozwinął skrzydła i wskoczył na wyższy poziom. – Taki jest nasz cel. Chcemy, aby Unia Skierniewice była prawdziwą kuźnią piłkarskich talentów, która stwarza najlepsze warunki do rozwoju piłkarzy. Chodzi nie tylko o szkolenie, ale też bazę, która za chwilę będzie na najwyższym poziomie. Transfery Kacpra Karaska do Widzewa i teraz Damiana Makucha do Górnika świadczą, że zmierzamy w dobrym kierunku – komentuje zarząd Unii. 

Jesteśmy przekonani, że Damian, podobnie jak w Unii szybko zaklimatyzuje się w Polkowicach i pomoże zielono-czarnym w walce o najwyższe cele. Wierzymy, że jego umiejętności oraz doświadczenie zebrane w trzeciej lidze zaprocentują, na czym skorzystamy my wszyscy, ale i sam zawodnik.

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …