Home / Aktualności / OFICJALNIE! Kamil Sabiłło na dłużej w Unii!

OFICJALNIE! Kamil Sabiłło na dłużej w Unii!

Z ostatniej chwili. 27-letni napastnik Kamil Sabiłło przedłużył swój kontrakt z Unia Skierniewice do 31 grudnia 2024 roku.

Przypomnijmy, że Kamil wrócił do Skierniewic w lipcu 2021 roku, podpisując kontrakt na półtora roku. W rundzie jesiennej snajper kolejny raz potwierdził swoją skuteczność, zdobywając 12 bramek. Perfekcyjnie wkomponował się też w pomysł na grę realizowany przez sztab trenerski Piotra Kocęby. To właśnie projekt sportowy, szansa na dalszy rozwój przekonały zawodnika do przedłużenia kontraktu. – Cieszę się, z przedłużenia współpracy. Klub ma ciekawe plany na najbliższe lata. Chcę być częścią drużyny, która awansuje do drugiej ligi – powiedział Sabiłło po podpisaniu kontraktu.

– Bardzo się cieszymy, że taki zawodnik jak Kamil zostaje z nami w sumie na trzy lata. To ogromne wzmocnienie, wokół którego będziemy budować drużynę, która będzie walczyła o jeszcze wyższe cele – skomentował dyrektor sportowy klubu Leszek Koźbiał.

Warto dodać, że Kamil zanim wrócił ponownie do Skierniewic reprezentował Wigry Suwałki w pierwszej i KKS Kalisz w drugiej lidze. W swoim piłkarskim CV zawodnik ma także występy w: Widzewie Łódź, Rakowie Częstochowa, Zagłębiu Lubin, Lechu Poznań czy niemieckim FC Inter Dragon.

Kamil Sabiłło to gwarancja bramek. Kiedy w 2018 roku opuszczał Skierniewice, dając awans do III ligi, na koniec sezonu miał na swoim koncie 37 trafień, będąc najskuteczniejszym strzelcem czwartej ligi. Ze Skierniewic wypłynął na szerokie wody pierwszej ligi, gdzie w barwach Wigier Suwałki rozegrał dwa udane sezony, spędzając na boisku 2890 minut, rozgrywając 48 spotkań, sześciokrotnie trafiając do siatki rywali. Ostatnie lata to już przygoda z drugoligowym KKS Kalisz, gdzie w 24 spotkaniach zdobył trzy bramki. Te liczby z pewnością byłyby lepsze, gdyby nie kontuzje, które doskwierały 27-latkowi.

Kamil! Dziękujemy, że jesteś z nami!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …