Home / Aktualności / Unia w Półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Unia w Półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Piłkarze prowadzeni przez trenera Piotra Kocębe, bez większych problemów pokonali w Buczku miejscowego Orkana (6:1) i po raz czwarty z rzędu zameldowali się w półfinale pucharowych rozgrywek wojewódzkich.

Szybko, łatwo i przyjemnie, skierniewicka Unia uporała się z w swoim meczu ćwierćfinałowym wojewódzkiego pucharu. W środę, 6 kwietnia w Buczku skierniewiczanie byli wyraźnie lepsi od czwartoligowego Orkana, a ich dominacja nie podlegała żadnej dyskusji. Worek z bramkami rozwiązał Andrzej Krajewski w 27 minucie spotkania wykańczając rzut wolny. Mimo sporej ilości okazji, kolejne trafienia oglądaliśmy dopiero po przerwie.

Piłkarze Piotra Kocęby ekspresowo zamknęli losy tego spotkania zdobywając kolejne cztery bramki w niecały kwadrans. Najpierw z jedenastego metra, pewnym strzałem popisał się Mateusz Stępień. Chwilę później skuteczny był Konrad Niedzielski, który wykończył zespołową akcję całego zespołu, a w 60 minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Andrzej Krajewski. Intensywny kwadrans zakończył swoją bramką, Miłosz Nowak. Unia prowadząc (5:0) zaczęła grać nieco bardziej spokojnie, aż do 83 minuty. Wówczas szóste trafienie dla skierniewiczan zdobył Oskar Szczodry. Gospodarzy, tego dnia stać było jedynie na trafienie honorowe, a mecz zakończył się okazałym zwycięstwem (6:1).

Tym samym Unia Skierniewice po raz czwarty z rzędu zameldowała się w półfinale rozgrywek. Rywalem, będzie ekipa Widzewa II Łódź, która w swoim spotkaniu odprawiła z kwitkiem rezerwy ŁKS – u Łódź (3:2). Spotkanie zostanie rozegrane 25 maja w Łodzi. W drugim półfinale zmierzą się drużyny: RKS Radomsko (zwycięstwo z Wartą Sieradz 2:1) i Orzeł Nieborów (wygrany z pojedynku z Polonią Piotrków Trybunalski 5:3 (3:3)).

#PO4PUCHAR

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …