Home / Aktualności / Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – Unia czwarta w Województwie!

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – Unia czwarta w Województwie!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 złożona w większości z piłkarzy Akademii Unii Skierniewice z rocznika 2012 i 2013, zajęła 4. miejsce w Finale Wójewódzkim Turnieju – „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” chłopców w kategorii U10.

Ogólnopolski Turniej Tymbarku był w tym roku XXII edycją zmagań piłkarskich dziewcząt i chłopców z całej Polski! Rozgrywki prowadzone w formie eliminacji w 16 województwach od kilku lat kończy finał na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Nasza reprezentacja to chłopcy trenujący w Unii lub mający z nią w przeszłości styczność. Siedmiu od lat szkoli się pod okiem trenera Karola Skrzydło, jeden gra na co dzień pod okiem Michała Kolińskiego.

Przygodę z „Tymbarkiem” nasi zawodnicy rozpoczęli wygrywając turniej eliminacyjny w Skierniewicach gdzie okazali się najlepsi w gronie czterech startujących szkół. Tym samym otrzymując prawo gry w Turnieju Finałowym w Łodzi! W piątek, 20 maja na obiektach treningowych Łódzkiego Klubu Sportowego, reprezentacja SP2 wygrała swoją grupę bez straty punktu, a następnie uzyskała pozytywny wynik w rywalizacji ćwierćfinałowej! – W piątek pokonaliśmy reprezentacje szkół z: Koluszek, Moszczenicy, Konstantynowa Łódzkiego i Łęczycy. W efekcie będąc w najlepszej czwórce województwa, SP2 mogło zagrać w wąskim finale „Top 4” na głównym stadionie ŁKS. Sobotnie zmagania rozpoczęliśmy meczem półfinałowym z najsilniejszym zespołem turnieju, późniejszym zwycięzca: MG13 (Marcin Gortat 13 – zespół ŁKS rocznika 2012). Mecz zakończył się wygraną łodzian i to oni awansowali do finału. W meczu o trzecie miejsce i naszej słabej dyspozycji psychicznej niestety ulegliśmy SP6 Zduńska Wola – relacjonuje trener Karol Skrzydło.

Pomimo mało udanej soboty na stadionie ŁKS-u zrobiliśmy świetną reklamę skierniewickiej piłce, naszemu miastu! W piątkowych zmaganiach wygraliśmy więcej niż chcieliśmy. Jechaliśmy do Łodzi po walkę i dobre pokazanie się, a wygraliśmy WIELKI FINAŁ NA STADIONIE ŁKS! Spełniliśmy swoje marzenia! Zagraliśmy na pięknym stadionie, na którym wielu dorosłych marzy zagrać!! Nam się to udało i nikt nam tej radości już nie odbierze – ocenia szkoleniowiec czwartej drużyny w województwie, Karol Skrzydło.

DUŻE BRAWA DLA CAŁEGO ZESPOŁU! BYLIŚCIE WSPANIALI!
Skład reprezentacji: Wiktor Pazurek (br) – Larczyński Franciszek, Nowak Olaf – Pazurek Nikodem – Aleksandr Pohorielov, Kacper Kulawiak – Jagodziński Jan, Skibiński Miłosz, Klimczyk Jakub. Podziękowania dla rodziców rocznika 2012 za transport na sobotnie zmagania oraz pyszna pizzę na zakończenie!

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …