Home / Aktualności / Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2021/2022 w 3 lidze!

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2021/2022 w 3 lidze!

Polonia Warszawa z mistrzostwem i awansem do 2. ligi, Kutno, Giżycko, Wikielec, Biała Piska, Aleksandrów Łódzki i Szczuczyn se spadkiem, Unia na 11. miejscu – znamy wszystkie niewiadome sezonu 2021/2022 na trzecioligowych boiskach. 

To był długi i emocjonujący sezon. Po wielu miesiącach rywalizacji poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia. Unia zakończyła rozgrywki na 11. miejscu z dorobkiem 49 oczek. Zdecydowanie najlepszą ekipą w przekroju całego sezonu była Polonia Warszawa prowadzona przez byłego trenera Unii, Rafała Smalca. „Czarne Koszule” potwierdziły dominację w tabeli i rzutem na taśmę w ostatnich kolejkach wydarli Legionovii awans do drugiej ligi. Warto dodać , że w Polonii nie zabrakło innych skierniewickich akcentów. Poza trenerem w drużynie znalazło się trzech byłych zawodników Unii: Michał Brudnicki, Marcin Pieńkowski (zdobywca zwycięskiego gola w arcyważnym starciu z Legionovią) i Rafała Parobczyka. Gratulujemy!

W minionym sezonie z ligi spadło aż sześć ekip. Niestety z rozgrywkami musieli pożegnać się ekipy: KS Kutno, Mamr Giżycko, GKS-u Wikielec, Znicza Biała Piska, Sokoła Aleksandrów Łódzki i Wissy Szczuczyn.

Do grona trzecioligowców wracają piłkarze Warty Sieradz. W sezonie 2022/23 zobaczymy również ekipy Concordii Elbląg, MKS -u Piaseczno, MKS Mławianki Mława i Olimpii Zambrów.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …