Home / Aktualności / Piłkarski sezon Akademii Unii niemal na finiszu

Piłkarski sezon Akademii Unii niemal na finiszu

Swoje ostatnie mecze przed wakacjami rozegrali piłkarze roczników 2010, 2013 i 2014. Grały też roczniki 2010 i 2012, którzy pod koniec miesiąca jeszcze raz wyjdą na boiska. Wszystkie grupy będą trenować do końca miesiąca. Potem udadzą się na zasłużone wakacje.

Większość ligowych zmagań młodych adeptów dobiegła końca. Ostatni raz w tym sezonie oglądaliśmy piłkarzy z rocznika 2013 i 2014, którzy 18 czerwca byli gospodarzami na kolejnym turnieju Unia Cup. W zawodach prócz skierniewiczan oglądaliśmy ekipy: Legii Soccer Schools Brwinów, Orła Nieborów, GOKSiR -u Lipce Reymontowskie, Boruty Zgierz, Łódzkiej Akademii Futbolu i Unii Boryszew. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja, a drużyny rywalizowały na dwóch boiskach równocześnie, systemem każdy z każdym. – Mecze były bardzo zacięte i wszyscy zawodnicy starali się wypaść jak najlepiej. Na koniec zawodów każde dziecko zostało nagrodzone medalem, najlepsi zawodnicy statuetkami, dzięki sponsorom wszyscy otrzymali upominki – relacjonuje trener drużyny Mateusz Kiczuł.

Zakończyły się również zmagania w lidze orlika, piłkarzy Unii 2012. W swoim ostatnim spotkaniu, młodzi adepci ze Skierniewic udali się do Cielądza. – W świetnych warunkach, na dwóch trawiastych boiskach jednocześnie zaprezentowało się 16 naszych graczy. Występ na zakończenie na dobrą 4+ – ocenił szkoleniowiec grupy Karol Skrzydło. Unia 2012 nie kończy jeszcze piłkarskich zmagań. Do końca czerwca trenuje, a już w weekend uda się na kolejne turniejowe zmagania, a następnie na zasłużone wakacje. Podobnie mają się sprawy u zawodników rocznika 2011, którzy w weekend oficjalnie zakończyli rozgrywki ligowe, mierząc się w Łodzi z ŁKS-em. Za tydzień, na zakończenie sezonu drużyna powalczy na Turnieju w Legionowie.

W ostatni weekend w akcji oglądaliśmy także piłkarzy z roczników 2010 i 2011, którzy rozegrali grę wewnętrzną, cieszącą się sporym zainteresowaniem.

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …