Home / Aktualności / Oficjalnie: Bartłomiej Maćczak zawodnikiem Unii!

Oficjalnie: Bartłomiej Maćczak zawodnikiem Unii!

Pierwsze tegoroczne wzmocnienie stało się faktem. Do drużyny oficjalnie dołączył były napastnik Sokoła Aleksandrów Łódzki, Bartłomiej Maćczak.

24-latek ostatni sezon spędził w drużynie Sokoła Aleksandrów Łódzki. Wcześniej przez trzy sezony bronił barw drugoligowego KKS 1925 Kalisz, który w sezonie 2020/21 zajął piątą lokatę w tabeli. Maćczak jest wychowankiem UKS SMS Łódź, gdzie spędził większość piłkarskiej kariery, od sezonu 2012/13 do roku 2017. Wówczas przeniósł się do pierwszoligowej Odry Opole. Stamtąd, rok później trafił do Lechii Tomaszów Mazowiecki, a następnie Sokoła Aleksandrów.

Zawodnik mimo młodego wieku rozegrał już 33 spotkania na poziomie drugiej i trzeciej ligi oraz centralnego Pucharu Polski. Chwilę po podpisaniu kontraktu, zdradził dlaczego wybrał właśnie Skierniewice. – Unię wybrałem ze względu na projekt, jaki mi przedstawiono, rozwój drużyny, a co za tymi idzie klubu. Chciałbym grać regularnie i wrócić do regularności w strzelaniu bramek i asystowania. Chciałbym  przy tym pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszych celów w nowym sezonie. Dużą role przy wyborze miał również nowy trener.

Zawodnik nie krył zadowolenia z dołączenia do kluvu. – Bardzo cieszę się z dołączenia do Unii. Mam bardzo miłe wspomnienia, zawsze dobrze mi się tu grało, kiedy rywalizowałem z Unią, dlatego teraz chce to przełożyć na drużynę do której dołączam. Jeśli chodzi o to z kim najlepiej się znam z obecnych zawodników to zdecydowanie Kamil Sabiłło, z którym razem dzieliliśmy szatnie czy też jedno osiedle w Kaliszu, gdzie razem graliśmy. Mamy bardzo dobry kontakt i rozumiemy się na boisku i poza nim.  Bartek! Witamy na pokładzie i trzymamy za Ciebie kciuki!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …