Home / Aktualności / OFICJALNIE! Jakub Bartosiński piłkarzem Unii!

OFICJALNIE! Jakub Bartosiński piłkarzem Unii!

Kolejne wzmocnienie, tym razem szeregów defensywnych. Od nowego sezonu 2022/2023 w koszulce Unii będziemy oglądać Jakuba Bartosińskiego, rosłego i utalentowanego obrońcę Sokoła Aleksandrów Łódzki.

22- latek rozpoczynał swoją piłkarską przygodę w drużynach juniorskich ChKS Łódź, gdzie spędził cztery pełne sezony. W sezonie 2015/2016 trafił do drużyny AKS SMS Łódź. Rok później bronił już barw Neru Poddębice. W kolejnych latach reprezentował kolejno: angielskie Fleetwood Town FC, Raków II Częstochowa i Lechię Tomaszów Mazowiecki. Ostatnie dwa lata występował w Sokole Aleksandrów Łódzki.

W poprzednim sezonie zawodnik rozegrał łącznie 30 spotkań, spędzając na boisku 2608 minut. Teraz postanowił spróbować swoich sił w skierniewickiej Unii. – Wybrałem Unie, ponieważ przekonała mnie wizja klubu przedstawiona przez zarząd i trenera. Myślę że jest to dla mnie odpowiednie miejsce, by się rozwijać jako zawodnik i walczyć o jak najwyższe cele – dodał po podpisaniu kontraktu Bartosiński. – Oczywistym jest, że głównym wyzwaniem dla zawodnika grającego w 3 lidze jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo trudne zadanie, natomiast uważam, że trzeba sobie stawiać jak najwyższe cele. Co do bardziej krótkoterminowych, regularna gra i trzy punkty w każdym kolejnym meczu.

Zapytany o szatnie i znajomych z piłkarskiego boiska, odpowiada. – Najlepszy kontakt na ten moment mam z Bartkiem Maćczakiem, co jest dość oczywiste, gdyż graliśmy razem w Sokole, a wcześniej zaczynaliśmy nasze przygody z piłka w CHKSie Łódź gdy byliśmy jeszcze dziećmi. Co do reszty, normalnym jest w środowisku piłkarskim, że kojarzy się ludzi z boiska. Z Unii kojarzyłem chociażby Mateusza Stępnia czy Konrada Kowalczyka.

Kuba! Życzymy wielu udanych interwencji i wielu sukcesów w barwach Unii!
Witamy na pokładzie! 

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …