Home / Aktualności / Znamy pełny sztab trenerski Unii Skierniewice!

Znamy pełny sztab trenerski Unii Skierniewice!

Trener Dawid Kroczek skompletował zespół ludzi, z którym będzie współpracował przy nowym projekcie w trakcie sezonu 2022/2023. Asystentem zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami został: Adrian Jarecki, II trenerem Damian Kuligowski, trenerem bramkarzy Marcin Kaliszek, kierownikiem drużyny Jacek Krulik, a fizjoterapeutą Amadeusz Brzosko.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie drużynę poprowadzi Dawid Kroczek, były szkoleniowiec pierwszoligowej Resovii Rzeszów [prezentacja trenera TUTAJ]. Za przygotowanie motoryczne będzie odpowiadał Adrian Jarecki [prezentacja asystenta TUTAJ].

Nową twarzą przy ul. Pomologicznej jest również fizjoterapeuta Amadeusz Brzosko, który współpracował z trenerem Kroczkiem za czasów prowadzenia Sokoła Aleksandrów Łódzki. – Z Dawidem Kroczkiem poznaliśmy się w Sokole Aleksandrów, w którym spędziłem ostatnie 4 lata. Znamy się bardzo dobrze, a nasza współpraca układała się bardzo dobrze. Dołączyłem do Unii Skierniewice ze względu na to że powstał tu fajny projekt, klub się rozwija, a także są w nim aspiracje oraz ambicje do tego by osiągać jak najwyższe cele – powiedział Brzosko.

Amadeusz jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, posiada kursy z igłoterapii, kinesiotapingu czy pinopresury. Na co dzień pracuje  jako fizjoterapeuta w orto med sport gdzie ma styczność ze sportowcami klasy światowej. – W Unii będę odpowiedzialny głównie za wszystkie aspekty medyczne, diagnozowanie i leczenie urazów zawodników po to by mogli oni w każdym meczu dawać z siebie wszystko – zdradza. – Moim celem na ten sezon jest zadbać o ich jak najlepszy stan zdrowia by przyczyniło się to do osiągania jak najwyższych wyników oraz celów – dodaje.

W Unii pozostał były asystent trenera Piotra Kocęby, Damian Kuligowski, który w nowej kampanii będzie pełnił podwójną rolę. – W pierwszym zespole będę pracował jako drugi trener. Podjąłem się pracy z nowym sztabem ze względu na bardzo ciekawą wizję budowania zespołu oraz patrząc na swój warsztat trenerski, który ciągle chce rozwijać – powiedział Kuligowski. Trener będzie w tym roku dodatkowo odpowiadał za rozwój rezerw Unii. – Drużynę rezerw będę prowadził jako pierwszy trener. Jedyne co mogę zdradzić to że zespół ten będzie wyglądał inaczej i będzie grał w nowym sezonie o zupełnie nowe cele niż w poprzednim.

Na stanowisku trenera bramkarzy pozostał Marcin Kaliszek. – W tym sezonie będę odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy. W Unii zostałem ze względu na ciekawy i ambitny projekt klubu. Chcę jak najbardziej pomóc drużynie, przez wysoką i stabilną grę bramkarzy oraz systematyczny rozwój młodych zawodników.

Kierownikiem drużyny pozostanie Jacek Krulik.

Całemu sztabowi życzymy powodzenia i samych sukcesów!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …