Home / Aktualności / OFICJALNIE! Damian Mosiejko w Unii!

OFICJALNIE! Damian Mosiejko w Unii!

Kolejne wzmocnienie skierniewickiego zespołu. Do drużyny oficjalnie dołącza wychowanek Arki Gdynia – Damian Mosiejko. W ostatnim czasie zawodnik bronił barw warszawskiej Polonii.

27-latek swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w drużynach juniorskich i seniorskich Arki Gdynia. W sezonie 2015/16 piłkarz zanotował występy na boiskach pierwszej ligi, zdobywając mistrzostwo i awans do Ekstraklasy. W W roku 2017 Mosiejko zdobył też z Arką Puchar Polski.  Następnie przeniósł się na wypożyczenie do w trzecioligowego KS Chwaszczyno. W sezonie 2017/18 trafił do drugoligowej ekipy Błękitnych Stargard Szczeciński. Rok później występował w ekipie Pogoni Siedlce, a w roku 2020 trafił do drużyny z ul. Konwiktorskiej, z którą przecież z powodzeniem w sezonie 2021/2022 wywalczył awans do drugiej ligi.

Teraz występujący na pozycji defensywnego pomocnika zawodnik spróbuje swoich sił w Skierniewicach. Mosiejko nie krył radości, a po podpisaniu kontraktu opowiedział też o swoich planach i powstającej w Skierniewicach drużynie oraz zdradził kulisy przyjścia do Unii. – Unia przekonała mnie perspektywą ciekawego projektu, który się tworzy i chęcią grania o najwyższe cele. Cele jakie sobie stawiam to dobra gra i pomoc drużynie osiągnąć awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna przyjęła mnie bardzo dobrze i z każdym dniem poznajemy i rozumiemy się coraz lepiej.

Damian Mosiejko to doświadczony i utalentowany zawodnik, który z pewnością pomoże drużynie powalczyć o najwyższe cele. Wystarczy wspomnieć, że dotychczas wystąpił w 153 meczach, spędzając na boisku grubo ponad 11 tysięcy minut, zdobywając 14 bramek. Na ten wynik złożyło się: 8 występów w pierwszej lidze, 69 w drugiej, 67 w trzeciej oraz 9 w Pucharze Polski!

Witamy na pokładzie!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …