Home / Aktualności / Maszyna ruszyła! Solidny start Unii Skierniewice!

Maszyna ruszyła! Solidny start Unii Skierniewice!

Bardzo dobrze ligowe zmagania rozpoczęła drużyna prowadzona przez trenera Dawida Kroczka. Skierniewiczanie po czterech kolejkach utrzymali status niepokonanych i obecnie plasują się tuż za ligowym podium z dorobkiem ośmiu punktów. Cieszy szczególnie postawa w defensywie, która na ten moment jest najlepsza w trzeciej lidze!

W sobotę (20.08) drużyna wygrała na trudnym terenie z Błonianką Błonie (1:0) po bramce Mateusza Stępnia z rzutu karnego. Wcześniej w środku tygodnia okazała się lepsza od rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego, zwyciężając przy ul. Krańcowej (2:1). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Bartłomiej Maćczak oraz Damian Mosiejko, który bezbłędnie wykorzystał „jedenastkę” w końcówce spotkania. W dwóch pierwszych kolejkach skierniewiczanie zanotowali zaś bezbramkowe remisy, kolejno z Olimpią Zambrów i Concordią Elbląg.

Cieszy przede wszystkim coraz lepsza gra całego zespołu, który przeszedł latem prawdziwą rewolucję kadrową. Z meczu na mecz drużyna wygląda coraz lepiej, co pokazały szczególnie dwie ostatnie kolejki, podczas których skierniewiczanie zdominowali przeciwnika, grając solidnie we wszystkich formacjach i mają kontrolę nad meczem. Szczególnie dobrze, drużyna wygląda w linii defensywnej. Przypomnijmy, że Unia w czterech meczach dała sobie strzelić tylko jedną bramkę, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze.

Warto dodać, że podopieczni trenera Dawida Kroczka, wszystkie dotychczasowe mecze rozegrali na wyjazdach, przywożąc do Skierniewic osiem punktów, co przełożyło się na czwartą lokatę w tabeli. Zespół ma przed sobą jeszcze dwa wyjazdy. W sobotę, 27 sierpnia zagra z ubiegłorocznym wicemistrzem 3. ligi – Legionovią Legionowo, a tydzień później, 3 września z rezerwami Jagiellonii Białystok. Pierwsze „domowe” starcie Unia rozegra dopiero 10 września, drugiego dnia Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 na boisku w Nieborowie.

Bądźcie z Nami! #WszyscyNaUnię!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …