Home / Aktualności / Kolejne pewne zwycięstwo! Unia – Ursus 2:0!

Kolejne pewne zwycięstwo! Unia – Ursus 2:0!

Piłkarze Unii Skierniewice zanotowali szóste zwycięstwo w tym sezonie. 8 października podopieczni trenera Dawida Kroczka pokonali przed własną publicznością warszawski Ursus (2:0) i znacząco zbliżyli się do najlepszej czwórki w ligowej tabeli.

Zwycięskiego składu się nie zmienia. Z takiego założenia wyszedł szkoleniowiec Unii, który na spotkanie z „traktorkami” wystawił identyczną wyjściową jedenastkę. Przypomnijmy, że przed tygodniem skierniewiczanie rozbili w delegacji drugoligowego spadkowicza, Sokół Ostróda aż (4:0). W sobotę „wybrańcy” trenera ponownie nie zawiedli, w dobrym stylu wygrywając z Ursusem (2:0), prezentując solidną, mądrą i momentami wyrachowaną piłkę.

Od pierwszych minut spotkania, skierniewiczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Już po kwadransie powinni udokumentować przewagę golem, ale w najlepszej sytuacji, minimalnie nad poprzeczką uderzył Kamil Sabiłło. Kilka minut później snajper Unii był już skuteczny. Wygrał walkę o piłkę, wbiegł w pole karne, a tam był nieprzepisowo powstrzymywany przez obrońcę gości. Sędzie słusznie wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał  Krejera. Unia chciała jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. Udało to się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a do własnej siatki trafił jeden z zawodników z Warszawy. Nieoceniona w tym wszystkim była presja całej drużyny, która aktywnie walczyła o piłkę w polu karnym.

Po zmianie stron skierniewiczanie stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki. Nieskuteczne były również próby gości, a to wszystko za sprawą solidnie grającej tego dnia defensywy i pewnej postawy na linii bramkowej Dariusza Krzysztofka. Ostatecznie skierniewiczanie wygrali na boisku w Nieborowie (2:0), notując szóstą wygraną w tym sezonie.

W pozostałych meczach nie brakowało niespodzianek, a punkty straciły wszystkie ekipy będące w tabeli przed „Unitami”.  Swoje spotkania przegrali bowiem: lider z Nowego Dworu Mazowieckiego ulegając niespodziewanie Concordii Elbląg (0:2), po raz pierwszy w tym sezonie piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki, którzy przed własną publicznością ulegli Pelikanowi Łowicz (1:2) oraz rewelacyjny beniaminek z Mławy, który uległ Olimpii Zambrów (2:3). Punktami podzieliła się za to: Legionovia Legionowo, remisując z Sokołem Ostróda (1:1). Takie rezultaty sprawiły, że skierniewiczanie tracą do liderującego Świtu już tylko cztery oczka, a do drugiej Mławianki zaledwie dwa.

W niedzielę, 16 października drużynę Unii czeka kolejne ligowe starcie. Tym razem w delegacji nasi zawodnicy zmierzą się z Bronią Radom. Wcześniej, bo w środę, 12 października zagrają w ostatniej rundzie Okręgowego Pucharu Polski, mierząc się z czwartoligowym Zrywem Wygoda.

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …