Home / Aktualności / Budować przyszłość. Wizyta w Akademii Lecha Poznań

Budować przyszłość. Wizyta w Akademii Lecha Poznań

8 listopada przedstawiciele Unii Skierniewice mieli przyjemność uczestniczyć w oficjalnym otwarciu jednego z najnowocześniejszych w Europie Piłkarskich Centrum szkoleniowych.

W ramach partnerskich relacji między klubami, członkowie Zarządu Unii wraz przedstawicielami Akademii, mieli wyjątkowa okazję zobaczyć z bliska oddane do użytku Centrum Badawczo-Rozwojowe wraz z całym kompleksem Akademii Lecha Poznań we Wronkach. – To szczególne ważne doświadczenia, które pozwolą nam budować przyszłości wychowanków Unii, ucząc się od najlepszych akademii w Polsce – powiedział Sebastian Pazurek z zarządu klubu.

Przypomnijmy, że już wkrótce również w Skierniewicach powstanie nowoczesny obiekt, który przeniesie poziom szkolenia na zdecydowanie wyższy poziom. W ramach prowadzonej realizacji zostanie kompleksowo zmodernizowana płyta główna boiska. Murawę oświetlą profesjonalne reflektory, a informacyjną oprawę zapewnią m. in.:. ekrany LED. Oprócz głównego pełnowymiarowego boiska powstanie jeszcze jedna przestrzeń do treningów o powierzchni nieco ponad 2,5 tys. m². Zupełną nowością będą także dwa kryte boiska. Syntetyczna murawa wzbogacona piaskiem kwarcowym zostanie zadaszona balonem pneumatycznym.

Inwestycja będzie spełnieniem marzeń kibiców, których w mieście nie brakuje. Na nowym obiekcie zasiądzie blisko 3 tys. osób. Trybuny zostaną w pełni zmodernizowane oraz zadaszone. Wartość realizowanej inwestycji to ponad 49 mln złotych. Inwestycja ma planowo zakończyć się w październiku 2023 roku. Więcej o inwestycji [TUTAJ] 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …