Home / Aktualności / Piłkarze Unii 2011 i 2012 w najlepszej ósemce województwa łódzkiego

Piłkarze Unii 2011 i 2012 w najlepszej ósemce województwa łódzkiego

Kapitalny występ podczas III Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice zanotowali piłkarze Akademii Unii Skierniewice. Młodzi adepci z roczników: 2011 i 2012 wywalczyli srebrne medale i prawo gry w Finale Województwa Łódzkiego. Zawody odbyły się w miniony weekend w Makowie.

Turniej rozgrywany w hali sportowej w Makowie ściągnął najlepszych graczy z całego regionu. Bardzo wysoki poziom sportowy, dramaturgia, emocje do ostatnich minut, piękne bramki i parady bramkarskie, tego nie brakowało podczas tego sportowego wydarzenia. Młodzi adepci ze Skierniewic zyskali kolejne cenne doświadczenie i umiejętności, które z pewnością zaprocentują na kolejnych turniejach.

Unia 2011 o włos od złota…

Podopieczni trenera Michała Kolińskiego po zdobyciu kompletu punktów w grupie, zameldowali się w półfinale. Tam czekał na nich lokalny rywal – Widok Skierniewice. Derbowe starcie ekscytowało nie tylko na boisku, ale i trybunach. Ostatecznie po zaciętym boju do wielkiego finału awansowała Unia, która o złoto powalczyła z Pelikanem. Spotkanie było niezwykle zacięte. Po bezbramkowym remisie o wyniku meczu zdecydowały rzuty karne, w których minimalnie lepsi okazali się łowiczanie. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie, zdobywając prócz srebrnych krążków, awans do Finałów Wojewódzkich w Łodzi. Warto wspomnieć o wyróżnieniach indywidualnych dla „unitów”. Najlepszym bramkarzem został Tobiasz Gręda.

Wicemistrzowie z rocznika 2012

Genialne starty zanotowali również piłkarze z rocznika 2012. Podopieczni trenera Karola Skrzydło w niedzielę (18.12) rywalizowali z ekipami między innymi: GOKSiR Lipce Reymontowskie, Macovia Maków, Orlęta Cielądz, Pelikan Łowicz, Olimpia Chąśno i Białka Biała Rawska. Po znakomitych występach awansowali aż do finału. Tam lepsi okazali się rówieśnicy z Pelikana Łowicz, którzy wygrali (3:1). Ostatecznie nasz zespół zgarnął srebro i podobnie jak wcześniej rocznik 2011, awans do najlepszej ósemki województwa łódzkiego.

Turniej, w którym każdy z zawodników dał z siebie maksa. Turniej, w którym trener musiał kogoś posadzić na ławce. Turniej, w którym potwierdza się, że Unia Skierniewice ma perspektywiczny rocznik. Szkoda tylko tych co zostali w domu, którzy grać nie mogli. Ale rywalizacja jest duża i to cieszy! Widać, że spokojna praca, budowanie, stabilizacja i rozwój przynoszą efekty. Nasze granie było dobre, może nie idealne, ale poprawne i przyniosło sukces. Dobrze rozgrywaliśmy, byliśmy kompletni na każdej pozycji, jakościowo zmiennicy stanęli na wysokości zadania. Unia 2012 stanowiła dziś zgrany zespół– skomentował występ swoich zawodników Karol Skrzydło.

Smaczku do wywalczonego awansu dodaje wyróżnienie indywidualne dla Wiktora Pazurka, który został uznany za najlepszego bramkarza. Unia 2012 zagrała w składzie: Amelia Kalisiak, Wiktor Pazurek, Nikodem Pazurek, Franciszek Larczyński, Marcel Marat, Bartek Tromczyński, Oleksandr Pohorielov, Kacper Łojszczyk i Olaf Nowak. Nagrody rzeczowe w postaci plecaków, „nerek”, piłek, medali i pucharu wręczył prezes Łódzkiego ZPN i wiceprezes PZPN pan Adam Kazimierczak.

Finał województwa łódzkiego zostanie rozegrany wraz z początkiem roku 2023 na łódzkiej Atlas Arenie. Trzymamy kciuki!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …