Home / Aktualności / OFICJALNIE! Tomasz Bała w Unii!

OFICJALNIE! Tomasz Bała w Unii!

Zawodnik Cracovii Kraków, 22 letni napastnik Tomasz Bała wzmocnił szeregi pierwszego zespołu Unii! To trzeci transfer podczas zimowego okienka transferowego.

Kolejny ofensywny zawodnik zasilił szeregi Unii Skierniewice. Po zakontraktowaniu Jędrzeja Strózika z Akademii Lecha Poznań i Szymona Łapińskiego z Odry Opole, klub postanowił jeszcze bardziej wzmocnić swoją siłę rażenia, tym razem stawiając na utalentowanego, rosłego byłego snajpera Cracovii – Tomasza Bałę.

W drużynie „pasów” zawodnik przebywał przez ponad pięć lat, od sezonu 2017/2018, występując przede wszystkim w drugiej drużynie. Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie również epizod w ekstraklasie – w ostatniej kolejce sezonu 2019/2020 zagrał 17 minut w przegranym (1:2) meczu z Lechem Poznań. Wcześniej bronił barw Stali Rzeszów. Swoja przygodę z piłką zaczynał zaś w Polonii Hyżne.

Z ciekawostek Bała to zdobywca pierwszej bramki w 2023 roku. Swoje trafienie młody napastnik zapewnił sobie podczas tradycyjnego treningu noworocznego rozegranego przy ul. Kałuży w Krakowie pomiędzy pierwszym i drugim zespołem Cracovii.

– „Bardzo zależało mi, aby dołączyć do ambitnej drużyny która będzie walczyć o awans do drugiej ligi. Cieszę się z tego że trafiłem do Unii Skierniewic, mam nadzieje ze pomogę drużynie swoją grą i bramkami w osiągnięciu naszego celu. Szatnia przywitała mnie bardzo dobrze, atmosfera w drużynie jest naprawdę pozytywna” – powiedział po podpisaniu kontraktu Bała!

Tomek! Witamy na pokładzie!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …