Home / Aktualności / Stadion pięknieje w oczach. Rozpoczęto montaż sztucznej murawy.

Stadion pięknieje w oczach. Rozpoczęto montaż sztucznej murawy.

Postęp prac przy ul. Pomologicznej jest coraz bardziej widoczny. Prócz okazałych trybun z odległości ulicy można także podziwiać nowe oświetleniowe maszty oraz pierwsze fragmenty sztucznej murawy. 

Stadion to bez wątpienia obiekt, którego wybudowanie łączy kilka inżynieryjnych i technicznych rozwiązań. Do wykonania jest nie tylko strefa dla kibiców, a więc w skierniewickim przypadku zadaszone trybuny, ale także chociażby podbudowa boisk czy zadbanie o samą murawę. Realizacja przy ulicy Pomologicznej w każdej z tych przestrzeni nabiera odpowiedniego tempa.

W marcu wykonawca zakończył wykonywanie prac konstrukcyjnych żelbetowych i murowych na trybunie głównej. Aktualnie trwa tam montaż konstrukcji dachu z drewna klejonego, a w budynku klubowym ruszyły prace związane z niezbędnymi instalacjami. Postęp widać także na pełnowymiarowym boisku treningowym, gdzie na 6 słupach zamontowane zostało oświetlenie oraz rozpoczęły się prace związane z układaniem nawierzchni ze sztucznej trawy.

Z kolei na boisku głównym powstały już profesjonalne maszty, które posłużą do podwieszenia stadionowego oświetlenia. Przed wykonawcą teraz ważny etap prac, który dotyczy murawy głównej. W pierwszej fazie wykonane zostaną specjalne warstwy wegetatywne pod przyszły zasiew trawy. Nowoczesny obiekt sportowy to także pełne zaplecze i infrastruktura poboczna, która również jest realizowana w ramach inwestycji. Na terenach zewnętrznych kontynuowane są prace związane z układem sieci sanitarnych i elektrycznych. Tworzone są także podbudowy pod nawierzchnie utwardzone, gdzie w najbliższym czasie ułożona zostanie kostka betonowa.

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …