Home / Aktualności / Raport z pracy Akademii Unii Skierniewice (21-23 kwietnia)

Raport z pracy Akademii Unii Skierniewice (21-23 kwietnia)

Roczniki 2017 i 2018 rosną w siłę, trójka zawodników 2011 powołana na konsultacje do kadry ŁZPN, efektowne zwycięstwo rocznika 2012 w Łodzi i kolejne udane starcia w wykonaniu roczników: 2013/2014, 2011 i 2010.

Za nami kolejny udany weekend w wykonaniu młodych adeptów futbolu ze skierniewickiej akademii Unii. Znakomita postawa naszych podopiecznych została zauważona między innymi przez łódzki związek piłki nożnej, który zaprosił wyróżniających się zawodników na specjalne konsultacje. Warto również wspomnieć o coraz większym zainteresowaniu najmłodszych roczników.

Trójka zawodników powołanych do kadry ŁZPN

Trójka zawodników z rocznika 2011 została powołana na konsultacje kadry Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Tobiasz Gręda, Adam Lorenc i Jan Cała. Młodzi adepci uczestniczyli w konsultacjach selekcyjno -szkoleniowych. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Roczniki 2017 – 2018 rosną w siłę!

W grudniu 2022 skierniewicka akademia rozpoczęła pracę i nabór do rocznika 2017. – Na pierwszych zajęciach było sześciu zawodników. Miesiąc później grupa liczyła już dwa razy więcej. Dziś trenuje z nami dwudziestka dzieciaków – opowiada trener Michał Koliński. – Dziękujemy Rodzicom za zaufanie i wybranie naszego klubu. Co ciekawe 20 kwietnia rozpoczęliśmy prace z rocznikiem 2018 i uwaga, znów jest z nami szóstka śmiałków. Zapraszamy kolejnych. Rośniemy w siłę, wszyscy na Unię!

Warto dodać, że do ekipy szkoleniowej dołączyła trener Justyna Tomczyk która będzie wspierać rozwój najmłodszych grup piłkarskich.

Kolejne ligowe starty mają za sobą zawodnicy z rocznika 2013/2014. Skierniewiczanie mierzyli z kolejno: Orlętami Cielądz i Mazovią Rawa Mazowiecka. Spotkania były bardzo zacięte i wartościowe. Warto podkreślić, że w spotkaniach swoje minuty rozegrało blisko 30 zawodników.

Również rocznik 2011 ma za sobą intensywny czas. W sobotę (22.04) Unici rozegrali mecz z Mazovią Rawa Mazowiecka. Hat-trickiem w meczu popisał się Janek Cała. Trafienie dołożył również też Maks Czarnecki. Zespół wystąpił w następującym zestawieniu: Tobiasz Gręda, Adam Lorenc, Bartek Skopiński, Franek Petrykowski, Jan Gajda, Antek Bartosik, Maks Czarnecki, Aleksy Sypka, Jan Cała, Jan Lesiński, Julek Lesiński i Bartek Nasulewicz.

Rocznik 2010 pewnie pokonał Macovię Maków (3:0) inkasując kolejny komplet punktów do ligowego dorobku. Imponujący występ zanotował również rocznik 2012, który zdobył Łódź pokonując miejscową Football Academy Retkinia. – Mecz obu zespołów bardzo dobry piłkarsko. Wynik pomimo 4 bramek różnicy w każdej akcji mógł się zmienić. My zagraliśmy z dużym zaangażowaniem i pozytywnym mentalem. Czuliśmy się jak drużyna i drużyną byliśmy na boisku. Duże brawa dla całej 12 unitów – relacjonuje trener Karol Skrzydło.

Wielkie brawa dla piłkarzy i trenerów Akademii! Kawał dobrej roboty!

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …